نگاهی روبه جلو برای رسیدن به موفقیت/ دیپلماسی امیدبخش وزارت ورزش وجوانان/ ایران و آذربایجان می توانند روابط خود را گسترده تر کنند

برنا نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۶
روز بیست و دوم اردیبهشت، رحیم اف، وزیر جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان در کشورمان حضور پیدا کرد تا دیدارهایی با مسئولان عالیرتبه ورزش ایران داشته باشد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ روز دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت، رحیم اف، وزیر جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان در کشورمان حضور پیدا کرد تا دیدارهایی با مسئولان عالیرتبه ورزش ایران داشته باشد.رحیم اف در این سفر علاوه بر دیدار با دکتر مسعود سلطانی فر و سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران از استادیوم آزادی و امکانات و تجهیزات آکادمی ملی المپیک هم بازدید به عمل آورد تا با ساختارهای ورزشی کشورمان بیشتر آشنا شود.
با توجه به هویت مشترک تاریخی و فرهنگی بین ایران و آذربایجان در همه عرصه ها، زمینه های همکاری گسترده ای وجود دارد که با توجه به تاکیدات رییس جمهورهای دو کشور، بنای دولت بر این است تا این ارتباطات در همه زمینه ها بین دو کشور گسترش پیدا کند.همکاری ها در زمینه ارتباطات تیم های ورزشی، حضور در تورنمنت های مشترک بین المللی و همچنین دیدارهای دوجانبه، تبادل مربیان، داوران، مدرسین و برگزاری اردوهای مشترک بین ورزشکاران می تواند بیشتر از قبل شود.
ضمن اینکه زمینه همکاری ها در بخش جوانان و فرهنگی در دو-سه سال قبل بین جوانان دو کشور وجود داشته و می توان همچون برگزاری های هفته های فرهنگی و دیدارهایی که بین سازمان های مردم نهاد دو کشور رقم خورده آن را ادامه داد. در برخی از کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان پیمانکاران ایرانی برای ساخت پروژه های ورزشی جایگزین پیمانکاران خارجی شده اند که این زمینه همکاری در آذربایجان می تواند به وجود آید و شاهد حضور پیمانکاران ایرانی در کشور آذربایجان باشیم.
از زمان حضور دکتر مسعود سلطانی فر در وزارت ورزش و جوانان حدود سه سال می گذرد که در این مدت بارها شاهد حضور مقامات عالی رتبه ...