رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: الزام شده است تا سایت های اینترنتی مربوط به خرید بلیط هواپیما، راه آهن،  قطار و اتوبوس برای مسافرت های جاده ای برای افراد دارای معلولیت نابینایی مناسب سازی شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر وحید قبادی دانا افزود: سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور امروز (۵ آبان ماه) در وزارتخانه راه و شهرسازی با حضور دکتر اسلامی-وزیر راه و شهرسازی، معاونان او و اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که در سطح معاونان وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه تشکیل می شود، برگزار شد. در این جلسه بررسی وظایف وزارت راه و شهرسازی در قبال مناسب سازی و دسترس پذیری راه ها، پایانه های مسافرتی، مکان ها و مجتمع های بین راهی در راهداری جاده ای و وضعیت فرودگاه ها و پایانه ها و امکانات راه آهن و ریلی کشور بررسی شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون کارهای خوبی در حوزه های مختلف این وزارتخانه در این زمینه صورت گرفته است، گفت: طبق گزارشی که دکتر رسولی - مدیرعامل راه آهن - ارائه داد از ۱۳۷ ایستگاه مسافربری، در حدود ۵۰ ایستگاه که بیشترین حمل و نقل مسافر در آن صورت می گیرد و بیش از ۹۵ درصد مسافران را جابه جا می کند، شرایط لازم برای مناسب سازی و دسترس پذیری برای افراد دارای معلولیت و سالمندان صورت گرفته وشرایطی مانند رمپ یا آسانسور، پارکینگ اختصاصی برای افراد دارای معلولیت، سرویس بهداشتی مناسب سازی شده است همچنین تلاش شود حداقل یک کوپه از هر قطار برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی و شرایطی فراهم شود که مسئولان مربوطه مطلع شوند، فرد دارای معلولیت بلیط را برای سفر خود اخذ می کند.
قبادی دانا تاکید کرد: گزارش هایی از وضعیت مناسب سازی شده ۱۱۰ مجتمع بین راهی و اینکه مجتمع های در حال ساخت نیز بدون انجام الزامات مناسب سازی افتتاح نخواهند شد، ارایه شد.
وی در بخش دیگری اظهار کرد: همچنین الزام شد تا برای خرید بلیط هواپیما و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار