مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: ما در حال حاضر با تعداد زیادی از بیماران مواجه هستیم و لازم است مسلمانان جهان که سابقه ابتلا به کووید ۱۹ را دارند، پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

به گزارش مشرق به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران امروز در نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوع " بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی "، ضمن ابراز خرسندی و حضور در جمع اهالی رسانه و تشکر از بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) برای برپایی چنین نشستی، با اشاره به استقبال مردم از پروژه پلاسمادرمانی گفت: اینکه مردم در شرایط فعلی ایجاد شده ترسیده باشند، طبیعی است. ویروس کرونا، رویکردی منفی در اهدای پلاسمای خون به وجود آورده است.
وی ادامه داد: پیش از اینکه کرونا به ایران برسد، ما در حال رصد اخبار و اوضاع کشور چین بودیم؛ کشور چین نیز موضوعاتی را به ما متذکر می شد. ما دریافت کردیم که باید از روش پلاسما درمانی استفاده کنیم و کمبود خون را نیز انتظار داشتیم، که از همین رو نیاز به اهدای خون را به مردم اعلام کردیم و اشاره داشتیم که بعد از خانه هایشان، مراکز انتقال خون تمیز هستند. با اینکه اهدای خون با ویروس کرونا، ارتباطی ندارد ، اما ترس ابتلا به آن از طریق مراودات و حضور در مراکز انتقال خون وجود داشت. همچنین طی ارسال پیام های کشور چین متوجه شدیم که به جز کرونا، مشکلات دیگری هم خواهیم داشت که این مشکلات شامل نیازهای خونی است.
عشقی درخصوص اهدای پلاسما اظهار کرد: در روش پلاسمادرمانی، بهبودیافتگانی به سازمان انتقال خون دعوت می شوند که حداقل استانداردهای اهدای خون را داشته باشند و ۲۸ روز از بهبودشان گذشته باشد. همچنین در امر دریافت پلاسما، محدودیتهایی وجود دارد از جمله اینکه ما می توانیم از خانم هایی پلاسما دریافت کنیم که سابقه زایمان داشته اند که این پلاسما فقط ...

عناوین مهم خبری