ارتش عراق از اصابت ۱۷ راکت به پادگان نیروهای آمریکایی در شمال این کشور خبر داد

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۸
وزارت دفاع عراق اعلام کرد، ۱۷ راکت به نزدیکی پادگانی نظامی اصابت کرده که نیروهای آمریکایی در شمال عراق در آنجا مستقر هستند، البته هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، گروه اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق در بیانیه ای آورده است، نیروهای امنیتی در حال انجام عملیات تفتیش و بازرسی برای یافتن عناصر تروریستی هستند که اقدام به شلیک ۱۷ راکت به پادگان القیاره در استان نینوا در شمال عراق کردند.
طبق این بیانیه، راکت ها به نزدیکی این پایگاه اصابت کرده اما تلفات جانی و مالی گزارش نشده است.
از سوی دیگر، سرلشگر نومان الزوبعی، فرمانده ارتش در استان نینوا گفت، به تروریست ها پاسخ داده شد. الزوبعی در بیانیه ای جداگانه به انهدام تجهیزات خودرو و کشته شدن سه تروریست و کشف سه موشک در محل حادثه اشاره کرد و گفت، تجهیزات دیگری حامل موشک هایی در نزدیکی پایگاه کشف شدند، او البته توضیحی درباره ماهیت تروریست ها نداد.
القیاره پایگاه هوایی است که نیروهای آمریکایی در قالب ائتلاف ضد داعش در آنجا مستقر هستند و از جنگنده های آمریکایی در این پایگاه استفاده می کنند.
همچنان هزاران سرباز آمریکایی در قالب ائتلاف مدعی مقابله با داعش به سرکردگی آمریکا در عراق هستند.
عراق ۲۰۱۷ پیروزی خود بر داعش را اعلام کرد اما همچنان گروهک های داعش در سراسر این کشور فعالند و هر از چند گاهی دست به حملاتی می زنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار