رئیس پلیس بین الملل درباره علت عدم استرداد خاوری به کشورمان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سردار هادی شیرزاد در یک برنامه تلویزیونی در تشریح اقدامات پلیس بین الملل برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: بحث ویروس کرونا به یکی از اولویت های مقابله ای پلیس بین الملل تبدیل شده و اکنون یک بحران بهداشتی تحت عنوان "پاندمی" (همه گیری جهانی) وجود دارد.
رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی افزود: افرادی از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و با فروش تجهیزات پزشکی یا دارو های تقلبی اقدام به سودجویی می کنند البته یکی از مأموریت های اینترپل، مقابله با فروش و انتقال تجهیزات پزشکی تقلبی، دارو ها و لوازم بهداشتی است که پیش از به وجود آمدن بحران کرونا نیز وجود داشت و در آن پلیس های بین الملل با یکدیگر اقدامات مشترکی را تحت عنوان "پانجیا" انجام می دهند و به مقابله با این موضوع می پردازند.
وی تصریح کرد: این کلاهبرداران اقلام خود را در سایت هایی به فروش می رسانند که شناسایی اینگونه سایت ها از جمله اقدامات هماهنگی است که توسط پلیس های بین الملل انجام می شود و به عنوان مثال اینترپل اعلام می کند که یک سایت در یک کشور مشغول فعالیت کلاهبرداری است و سایت مذکور به تمام اعضاء اینترپل معرفی می شود، اما خود آن کشور بیشترین فعالیت را برای مبارزه خواهد داشت.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اینترپل تأکید خاصی بر آگاهی بخشی مردم در این زمینه دارد و در یک ماه اخیر بیش از ۳۰۰ پرونده را در این زمینه شناسایی کرده است.
شیرزاد درباره مکانیزم فعالیت پلیس اینترپل نیز گفت: مقر اصلی سازمان اینترپل در شهر لیون فرانسه واقع شده و کار اصلی این سازمان ناامن کردن محیط جهان برای اقدامات مجرمانه است البته از نفرات پلیس تمام کشور های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار