یزد- ایرنا- پوستر نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر با حضور یکی از پیشکسوتان این رشته و تعدادی از فعالان این حوزه و مسوولان محلی در مجموعه تاریخی شاه عباسی شهر میبد رونمایی شد.

شهردار میبد پنجشنبه شب در این مراسم با تجلیل از فعالیت های علمی جهاد دانشگاهی گفت: راه اندازی خوشه زیلو که توسط این نهاد دنبال شد یکی از کارهای ماندگار و قابل تجلیل است.
علیرضا نقوی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی زیلو در این شهر افزود: مجموعه شهرداری با تمام توان و امکانات خود در خدمت مسوولان جشنواره به عنوان یک رویداد ملی است.
وی اظهار امیدواری کرد که با رخت بربستن کرونا و رسیدن به وضعیت سفید این بیماری که گریبانگیر مردم شده است ،برگزاری جشنواره را نه در یک مکان محدود و با جمعیت کم بلکه با حضور گسترده مردم و با دعوت از شهرداران شهرهای جهانی ایران در مراسم اختتامیه شاهد باشیم.
همچنین معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان یزد گفت: برگزاری جشنواره نقش مهمی در ادامه اجرای برنامه های توسعه زیلو و ترویج و معرفی این هنر به همه شهرهای کشور و حتی بازار جهانی دارد.
محمد دهقان بنادکی افزود: با این رویداد هم از پیشکسوتان زیلوباف تجلیل می شود و هم بستری برای ایجاد انگیزه برای هنرمندان جدیدی که در حال آموزش هستند فراهم خواهد شد.
وی به شناسایی ایده ها و نوآوری ها هم اشاره کرد که هدف نهایی این جشنواره است.
همچنین یکی از دست اندرکاران عامل توسعه خوشه زیلو نیز گفت: هدف جشنواره ملی زیلوی برتر تولید محتوا برای معرفی و شناساندن زیلو و تشویق هنرمندان برای بافت زیلوی با کیفیت است.
محمدرضا دهقانی افزود: این جشنواره انتخاب زیلوباف برتر ، طرح و نقش برتر و بهترین محصول را دنبال می کند.
وی به حضور و ارائه آثار زیلوبافان هنرمند سایر شهرهای کشور و گردهمایی زیلوبافان در این رویداد ملی نیز اشاره کرد.
زیلوبافی در میبد سابقه ای دیرینه دارد، برخی ...

سرخط اخبار