نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار بهبود فضای حاکم بر تولید بذر در کشور شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی خواستار بهبود فضای حاکم بر تولید بذر در کشور شد.
متن کامل تذکر نماینده شاهین شهر به وزیر جهاد کشاورزی به شرح زیر است:
خلاصه تذکر : ضرورت برنامه ریزی سریع و جدی به منظور بهبود فضای حاکم بر صنعت تولید بذر در کشور با عنایت به اینکه این محصول از جمله محصولات استراتژیک در کشور بوده و امنیت غذایی کشور به عنوان یک رسالت حاکمیتی بر عهده دولت می باشد.
شرح تذکر:
امنیت غذایی کشور همواره یکی از مهمترین رسالت های دولت های مختلف بوده و تولید بذر یکی از ستون های اساسی تامین غذا و خودکفایی در حوزه کشاورزی محسوب می شود که از مهمترین آن میتوان به تولید بذر گندم و بذر جو که قوت اصلی مردم کشور به حساب می آید اشاره نمود.
در این راستا و با بررسی های انجام گرفته تولید کنندگان بذر على الخصوص در استان اصفهان به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات شرکت های تولید کننده بذر توسط دولت (یارانه غیر مستقیم مربوط به کشاورزان) و مابه التفاوت قیمت فروش و بهای تمام شده بذر تولیدی سال های ۹۷ و ۹۸ (معادل ۳۷,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال) از دولت و وزارت جهاد کشاورزی طلبکار می باشد که همین امر باعث گردیده بدهی سررسید تسهیلات شرکتها به نظام بانکی معوق و افزایش یابد و این شرکت را به دلیل جرائم و دیرکرد و کمبود اعتبار و بنیه مالی ضعیف به سمت ورشکستگی سوق دهد.
از طرفی افزایش هزینه های تولید و هزینه های سنگین مربوط به نظارت بر مزارع تکثیر بذر توسط موسسه تحقیقات مثبت و گواهی بذر و نهاد و عدم تامین سم مورد نیاز تولید کنندگان بذر توسط شرکت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار