ویروس کرونا تبدیل به توفیق اجباری برای بازیکنان نیمکت نشین شده تا در بازی های باقی مانده از لیگ های دنیا، بیش تر به بازی گرفته شوند.

خبرگزاری ایسنا: ویروس کرونا تبدیل به توفیق اجباری برای بازیکنان نیمکت نشین شده تا در بازی های باقی مانده از لیگ های دنیا، بیش تر به بازی گرفته شوند.
ویروس کرونا دست به یک انقلاب در فوتبال جهان زده و حداقل تا چند ماه آینده برخی قوانین برای برداشتن فشار از روی فوتبالیست ها و تیم های ورزشی تغییر خواهد کرد. یکی از این قوانین، امکان پنج تعویض در خلال مسابقات است که به گفته فیفا دارای شرایط به خصوصی است. در واقع این پنج تعویض باید در سه نوبت انجام شود و مربیان نمی توانند پنج بار بازی را متوقف کنند بلکه باید در سه نوبت پنج بازیکن را از زمین خارج و ۵ بازیکن جدید را وارد کنند.
هیات بین المللی فوتبال (IFBA) نیز چندین پیشنهاد فیفا برای اعمال تغییر موقت در تعویض ها را در شرایطی تصویب کرد، که تیم ها برای جلوگیری از اتلاف وقت باید ۵ تعویض را مانند گذشته در سه مرتبه انجام دهند.
این افزایش تعداد تعویضی ها در حین مسابقات، به دلیل از سرگیری مسابقات به صورت فشرده است که تیم ها را تحت فشار می گذارد. از طرفی کاهش آمادگی بازیکنان به علت استراحت سه ماهه به علت تعطیلی مسابقات، موجب افزایش مصدومیت فوتبالیست ها در شروع رقابت ها شده است به طوری که در هفته نخست بوندس لیگا از زمان شروع رقابت ها، ۱۲ بازیکن مصدوم شدند.
* قانون جدید در ایران
به همین منظور برای کاهش فشار بر بازیکنان، فیفا این تدبیر را اندیشیده است که مدتی قبل به فوتبال ایران هم رسید و از این پس مربیان ایرانی می توانند بیش از گذشته از بازیکنان نیمکت نشین خود استفاده کنند.
حال سهیل مهدی، مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران هم از اجرایی شدن قانون در لیگ ایران می گوید و درباره این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار