ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه اهر فتح خرمشهر را فتح عظیم و بزرگ عنوان کرد و گفت: عظمتی که فتح خرمشهر داشت کمر دشمنان را شکست و سرنوشت دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را عوض کرد.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده در مراسم گرامیداشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر در شهرستان اهر اظهار کرد: در فتح خرمشهر قدرت مردم و امت اسلام و کارایی معنویت مشخص شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: تمام دنیا به خصوص استکبار جهانی به این باور رسیدند که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس چگونه توانستند با دست خالی در برابر دشمن تا دندان مسلح و استکبار مقابله و سرنوشت دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را عوض کنند.
وی اضافه کرد: امسال با وجود وضعیت و شرایط خاصی که بیماری منحوس کرونا در کشور حاکم کرده، همچنان مراسم گرامیداشت این روز مبارک به قوت خود باقی بوده و شاهد راهپیمایی خودرویی در این شهرستان هستیم.
وی به بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس نیز اشاره کرد و گفت: امسال روز جهانی قدس حال و هوای دیگری داشت و متفاوت تر از سال های قبل بود.
امام جمعه اهر اضافه کرد: بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در رسانه ها و تلویزیون فرصتی پیش آورد تا بیانات رهبری به گوش جهانیان برسد و انشااله به زودی شاهد آن باشیم تا تمام مسلمین پشت مقام معظم رهبری در قدس نماز را اقامه کنند و این امر نیز انشااله نزدیک است.
وی گفت: فتح خرمشهر در آن زمان معجزه وار و برای دشمنان باور نکردنی بود، اما این فتح بزرگ اتفاق افتاد و انشااله به زودی نیز مانند فتح خرمشهر، فتح قدس و آزادی مسجد الاقصی در نزدیک است و به امید خدا، اتحاد جهان اسلام و درایت مقام عظم رهبری به زودی این امر انجام خواهد شد و آن روز شکست کامل استکبار جهانی آمریکا و صهیونیست ها خواهد بود.
وی در پایان ضمن تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: ادامه راه شهدا همانا ادامه راه امام حسین (ع)، شهدای کربلا و رسیدن به رستگاری است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری