معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که جهش تولید در گرو تحریک تقاضاست گفت مدیریت واردات، جلوگیری از واردات کالاهای مشابه ساخت داخل و مبارزه با قاچاق کالا از جمله ملزومات تحریک تقاضای داخل است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، عباس تابش با بیان این که سال جهش تولید در امتداد نامگذاری حکیمانه سال ها با موضوع اقتصاد و تولید از سوی مقام معظم رهبری است گفت: نقشه راه کشور سال گذشته از سوی مقام عظمای ولایت به نام رونق تولید تعیین شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برای تحقق این شعار راهبردی به رغم تمامی مشکلات، تحریم ها و فشارهای بین المللی گام های خوبی به خصوص در حوزه صنعت، معدن و تجارت برداشته شده است.
وی افزود: جهش تولید مستلزم ایجاد بسترهای لازم برای تحریک تقاضا در بازارهای د اخلی و خارجی است.
تابش تصریح کرد: برای تحریک تقاضای بازار مصرف داخلی توجه به چند نکته از قبیل تاکید بر مدیریت واردات، جلوگیری از واردات کالاهای مشابه ساخت داخل، مبارزه با قاچاق کالا و غیره بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: جدا از این تولیدکنندگان هم بایستی با تولید کالاهای استاندارد و کیفی ضریب بازارپسندی محصولات ساخت داخل را به شدت افزایش دهند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برای توسعه بازارهای خارجی باید گام های بلندی به سمت تولید کالاهای صادرات محور برداشت در ضمن می بایست از ظرفیت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی در جهت توسعه صادرات به احسن وجه بهره برد.
وی افزود: توسعه صادرات به افزایش اشتغال و پویایی تولید در کشور کمک شایان توجهی خواهد کرد.
تابش اظهارداشت: تحقق شعار سال نیازمند بستر سازی، ایجاد زیرساخت های مناسب، استفاده از ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی، جلب و جذب سرمایه های سرگردان، تعامل، هم افزایی و مشارکت مردم، ...

سرخط اخبار