آستارا - ایرنا - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: گروه های جهادی آمر به معروف و ناهی از منکر برای ترویج این فریضه های واجب، با استفاده از نیروهای بسیجی در استان تشکیل می شود و از پشتوانه قضایی برخوردار خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سجاد سرافراز عصر دوشنبه در جمع بسیجیان در سپاه آستارا افزود: بسیجیان با دغدغه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می توانند در گروه های جهادی فعالیت کنند.
وی اظهار کرد: امر به معروف محدود به حجاب نیست بلکه پیگیری مشکلات مردم و رفع دغدغه های آنها بواسطه مسئولان دستگاه های اجرایی باید در دستور کار گروه های جهادی امر به معروف و نهی از منکر باشد.
وی بیان کرد: اعضای گروه های جهادی از پشتوانه قضایی برخوردارند و ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیش از ۳۰ سال سابقه دارد و احیا، و ترویج فرهنگ این فرایض واجب از وظایف ستاد است.
وی ادامه داد: شعب قضایی امر به معروف و نهی از منکر در گیلان راه اندازی شده است و اگر کسی در عمل به این فرایض، کارش به دادگاه کشید، در شعب ویژه آن رسیدگی خواهد شد.
سرافراز گفت: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام عاشوراست و مسئولان به وظایف خود در اجرا و ترویج این فریضه حسنه در جامعه عمل کنند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان افزود: فقط با بخشنامه و قانون روی کاغذ، مشکل منکرات حل نمی شود و اراده جمعی و کافی مسئولان لازم است.
وی یادآور شد: جامعه با امر به معروف و نهی از منکر می تواند به سوی کمال حرکت کند و این فرایض باید در فضای مجازی هم اجرا شود.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار