معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تسهیلات پروژه اقدام ملی ۱۰۰ میلیون تومان است گفت: ۷۰ هزار واحد در قالب این طرح در شهرهای جدید معرفی شده که به زودی ثبت نام در بعضی استان ها از جمله تهران که شهرهای جدید در آن وجود دارد آغاز خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، حبیب اله طاهرخانی اظهار کرد: سقف تسهیلات طرح اقدام ملی ۱۰۰ میلیون تومان است که وارد ساخت می شود و در نهایت به شکل فروش اقساطی به خریدار منتقل خواهد شد. نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد با مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است که با طول دوره ساخت محاسبه می شود.
وی افزود: در هر استانی که شهر جدید وجود داشته باشد ثبت نام مسکن ملی همزمان با ثبت نام استان مورد نظر انجام می شود. تا کنون در هفت استانی که نام نویسی انجام شده شهر جدید نداشته ایم اما استان هایی که در آینده زمان نام نویسی آنها فرا می رسد اگر شهر جدید در آن وجود داشته باشد متقاضیان ثبت نام خواهند کرد.
به گفته طاهرخانی، در شهرهای جدید حدود ۷۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن معرفی شده که برنامه ریزی آن با حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این که شهرهای جدید غالبا در استان هایی که کلانشهرها در آن هستند قرار دارد گفت: استان های تهران، البرز، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، مرکزی، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس از جمله استان هایی هستند که شهرهای جدید در آنها وجود دارد.
بهای زمین، اقساطی دریافت می شود
طاهرخانی درباره مزایای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: حسن این طرح برای مردم این است که هزینه زمین، هنگام ساخت از آنها اخذ نمی شود. البته کاملا رایگان نیست اما کارشناسان قیمت زمین را تعیین می کنند، مدتی به متقاضیان تنفس داده می شود و بعد قیمت به صورت اقساطی دریافت خواهد شد. با توجه به این که قیمت زمین در ابتدا کارشناسی می شود مشمول تورم و افزایش قیمت در جریان پروژه نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار