پرسپولیس به سرنوشت لیورپول و دورتموند دچار می شود؟

آی اسپورت پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۸

آی اسپورت- پرسپولیس فقط یک مساوی مقابل پارس جم جنوبی می خواهد تا فاتح لیگ برتر شود. یک هت تریک قهرمانی که در تاریخ باشگاه می ماند اما اگر آنها در این دیدار شکست بخورند و سپاهان پیروز شود آن وقت جام مثل ماهی از لای انگشت های شان می لغزد و در زاینده رود شنا خواهد کرد. از زمانی که بُرد در فوتبال سه امتیازی شد، مساوی های یک امتیازی چنگی به دل نمی زند و چه بسا خطرناک باشند. از این منظر که تیم و هواداران خوشحال هستند که «شکست» نخورده اند اما گاهی یک شکست از اعتیاد به تساوی مفیدتر است.
امسال لیورپول و دورتموند از بزرگترین قربانیان تساوی های بدموقع بودند. در حالی که همه از یک امتیازی می گویند که منچسترسیتی را نسبت به لیورپول قهرمان کرد اما کمتر کسی در جدول به ۷ تساوی خانه خراب کن شاگردان کلوپ اشاره می کند. لیورپول در تمام فصل تنها یک بازی را باخت در حالی که شاگردان گواردیولا 4 بار شکست خوردند اما تفاوت را تساوی ها رقم زد. لیورپول ۷ تساوی و منچسترسیتی تنها ۲ تساوی. در لیگ برتر جزیره بیشترین تساوی به ساوتهمپتون با ۱۲ مورد تعلق دارد. در بوندس لیگا هم دورتموند با یک تساوی بیشتر و دو امتیاز کمتر بعد از بایرن مونیخ قرار گرفت. هر دو تیم ۴ شکست در کارنامه داشتند، دورتموند ۷ تساوی و بایرن مونیخ ۶ تساوی! در این لیگ هم هافنهایم با ۱۲ تساوی بیشترین رکورد را به نام خود ثبت کرده است.
در لالیگای اسپانیا و در یک هفته مانده به پایان، بیشترین میزان تساوی به تیم والنسیا با ۱۶ تساوی تعلق دارد در حالی که بارسا تیم قهرمان فقط ۸ بار تساوی کرده است. در سری آ فیورنتینا هم ۱۶ بار مقابل رقبا به تساوی رسیده و رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داده است اما ...