باطری لپ تاپ ها شاید تنها نکته منفی استفاده از آن ها باشد. این باطری ها که معمولا قدرت زیادی ندارند پس از استفاده طولانی مدت ضعیف می شوند اما راه هایی برای محافظت و افزایش طول عمر آن ها نیز وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، بسیاری از مردم با کمک لپتاپ های شخصی و کاری خود زندگی می کنند؛ گروهی با لپ تاپ هایشان به تدوین ویدیوها، ویرایش عکس ها و نوشتن درباره موضوعات گوناگون می پردازند و گروهی هم از لپ تاپ برای تماشای فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی و خواندن مطالب موردعلاقه شان استفاده می کنند.
با این حال بسیاری از کاربران لپ تاپ های ارزان قیمت و حتی گران قیمت از باطری محصولات محبوب خود شکایت دارند. اگرچه باطری بیشتر لپ تاپ ها برای استفاده طولانی چندان مناسب نیست اما عادت ها و رفتارهای نادرست کاربران هم تضعیف بیشتر این باطری ها نقش مهمی دارد.
استفاده از باطری لپ تاپ اصول و قواعد خاصی را می طلبد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم اما پیش از هر چیزی لازم است بدانید که این قواعد به معنای افزایش عملکرد باطری لپتاپ شما نیست و تنها طول عمر فعلی آن را افزایش می دهد.
از تخلیه کامل باطری لپ تاپ جلوگیری کنید
یک باور قدیمی می گوید بهتر است برای مراقبت از باطری گجت های خود آن ها را به صورت کامل شارژ کنید و در ادامه اجازه دهید تا به صورت کامل هم شارژ خود را از دست دهند.
متاسفانه این تصور بیش از حد اشتباه است. این حالت به باطری لپتاپ شوک زیادی وارد می کند و حتی ممکن است آسیب شدیدی به همراه داشته باشد بنابراین بهتر است به جای رهاکردن باطری تا تخلیه کامل و سپس شارژکردن کامل آن، پس از رسیدن به ۲۰ یا ۳۰ درصد از ظرفیت باطری لپ تاپ آن را شارژ کنید و پیش از آن که برای مدتی حتی کوتاه روی ۱۰۰ درصد ظرفیت بماند، از برق جدا کنید.
از حافظه SSD استفاده کنید
استفاده از درایو حافظه SSD برای لپ تاپ به شما کمک می کند تا مصرف ...

سرخط اخبار