ساعت 24-دولت ترکیه به تازگی از تعیین مقرارت تازه ای برای تردد شهروندان ایرانی و ترک از مرزهای مشترک دو کشور خبر داده است. با این حال دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می گوید: قوانین تازه وضع شده شامل حال سفرهای هوایی نمی شود و محدودیت های اعمال شده فقط تردد از «مرز زمینی» دو کشور را دربرمی گیرد.

مرتضی قربانی درباره محدودیت های جدیدی که وزارت کشور ترکیه برای تردد مسافران از مرزهای مشترک با ایران وضع کرده است، گفت: این محدودیت ها شامل تردد از مرزهای زمینی می شود و به سفرهای هوایی ارتباطی ندارد و پروازها بین دو کشور مطابق مقررات تعیین شده روزانه درحال انجام است و فقط مسافران پیش از خروج باید تست PCR از مراکز مورد تایید را انجام داده و پاسخ منفی آن را همراه داشته باشند.
او درباره برقراری تورهای گردشگری به مقصد ترکیه با توجه به وضعیت ناپایدار پروازها، نرخ ارز و کرونا، اظهار کرد: درحال حاضر با توجه به نرخ بلیت و ارز و مهم تر از آن شرایط کرونا، تور ترکیه با انگیزه تفریح، مخاطبی ندارد. مسافرانی که در این مسیر تردد می کنند بیشتر انگیزه های کاری و تجاری دارند. اما به هر حال بسته های سفر که شامل بلیت هواپیما، هتل و ترانسفر فرودگاهی است، در آژانس های مسافرتی ایران عرضه می شود. گروهی از مسافران هم هستند که از پروازهای ترکیه استفاده می کنند اما قصد دارند به کشور دیگری سفر کنند و از این مسیر ترانزیت می شوند.
وی با تایید این که استفاده از پروازهای ترکیه به عنوان ترانزیت لزوما به معنی دور زدن محدودیت های کرونا در کشور سوم یا مقصد نهایی نیست، اضافه کرد: مسافران تراتزیتی باید توجه کنند که پروازهای ترکیه و حتی قطر نسبت به پذیرش مسافر در کشور سوم تعهدی نمی پذیرند و باید پیش از تهیه بلیتِ مقصد نهایی، پروتکل ورود به آن کشور را بررسی و حتما رعایت کرد.
ایران و ترکیه به دنبال کاهش محدودیت های کرونا، برای برقراری روزانه دو پرواز در مسیر تهران استانبول به تازگی توافق کرده اند. هرچند مرزهای زمینی ایران و ترکیه هنوز به طور کامل به روی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار