مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه بازپرداخت اقساط تسهیلات 240 میلیونی مسکن 4،3 میلیون تومان است که در توان تمام متقاضیان و افراد نیست، گفت: برخی از مستاجران در حال حاضر اجاره های 4 میلیون تومانی هم پرداخت می کنند.

محمدحسن مرادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که رقم بازپرداخت اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید و ساخت مسکن در توان برخی از متقاضیان نیست، گفت : به هر حال نرخ سود تسهیلات مسکن از محل اوراق 17،5 درصد است و زمانی که تسهیلات 200 تا 240 میلیون تومانی دریافت می شود، قاعدتا بازپرداخت اقساط هم بالاتر خواهد بود.
*اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق، ماهانه 4 میلیون و 300 هزار تومان
وی ادامه داد:اقساط تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق ماهانه 4 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود و همه افراد قاعدتا توان بازپرداخت آن را ندارند، اما باید اذعان کرد همین الان مستاجرانی هستند که اجاره بهای در همین حد پرداخت می کنند و تسهیلات به نفع مستاجرانی خواهد بود که توان بازپرداخت دارند و می توانند صاحب مسکن شوند.
مرادی در پاسخ به این سئوال که دریافت تسهیلات چه مدت زمان می برد تا متقاضی تسهیلات برای خرید مسکن اقدام کند، گفت: اولا که باید بگویم این تسهیلات از محل اوراق است و به واحدهای مسکونی 25 سال ساخت تسهیلات 240 میلیون تومانی خرید مسکن پرداخت می شود و زوجین می توانند در تهران تا 240 میلیون تومان از محل اوراق تسهیلات دریافت کنند.
وی افزود: این تسهیلات هم برای خرید و هم برای ساخت است و سازندگان به تعداد واحدهایی که می سازند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند، اما در مورد زمان دریافت تسهیلات باید گفت که 10 روز طول می کشد تا تشکیل پرونده و ارزیابی در داخل شعب بانک مسکن انجام شود و بعد متقاضی به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و بعد از آن به اداره مالیات و دارایی و شهرداری مراجعه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار