بهره برداری ازفاز اول پروژه راه آهن میانه تبریز تا نیمه اول امسال

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد اسلامی عصر امروز چهارشنبه با حضور در تبریز از پروژه راه آهن میانه – تبریز بازدید کرد.
وی در این بازدید با تاکید بر اینکه اتصال راه آهن از بستان آباد به سمت سراب و اردبیل و تا آذربایجان می تواند زمینه توسعه ترانزیت باری و مسافری را فراهم سازد، اظهار داشت: این پروژه نقطه بحران را پشت سر گذاشته است و هم اکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت دارد.
اسلامی با بیان اینکه اعتبارات لازم نیز برای اتمام این پروژه اختصاص می یابد، گفت: از بستان آباد به سمت تبریز پروژه پیشرفت خوبی داشته و تا نیمه اول امسال راه آهن تا بستان آباد می رسد و امیدواریم تا سال آینده نیز این پروژه به تبریز برسد و شاهد اتمام کلی آن باشیم.
وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات مالی در این پروژه داشتیم گفت: با تمام این مشکلات و کاستی ها این پروژه پیشرفت خوبی داشته است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه ای به توسعه حمل و نقل ریلی دارد، گفت: از صنعتگران و صاحبان صنایع تولیدی می خواهیم تا با اتصال به را آهن سهم ریلی کشور را از لحاظ ترانزیت ریلی افزایش دهند.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز چهارشنبه از طریق فرودگاه شهید مدنی وارد تبریز شد.
قرار است در جلسه ای آخرین وضعیت پروژه های مهم وزارتخانه راه و شهرسازی در آذربایجان شرقی بررسی شود.
بزرگراه صوفیان- شبستر، آزادراه مراغه- هشترود، ایواوغلی، مناطق تحت مطالعه طرح بازآفرینی شهری در تبریز، پل میدان معلم بناب، بزرگراه مرند- جلفا، جاده مرند- تبریز- ارومیه و بزرگراه تبریز- سهند از دیگر پروژه هایی هستند که قرار است وزیر راه و شهرسازی از آنها بازدید کند.

سرخط اخبار