ایرانی فکر کنیم، ایرانی زندگی کنیم

روزنامه جام جم پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۲

حضرت آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار 2000 نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملا ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین برانگیز و اعتماد به نفس جوانان نخبه تأکید کردند: هر جوان نخبه، پاره تن ایران عزیز ماست و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملا جدی اجرا و پیگیری کرد.
پیشرفت علمی با شتاب ادامه یابد
حضرت آیت ا... خامنه ای مطالبی را که ۱۲ نفر از نخبگان در این دیدار بیان کردند و تأمل جوانان نخبه درخصوص مسائل مهم کشور را بسیار خوب و لذتبخش ارزیابی کردند و با تأکید به مسؤولان مربوط برای دنبال کردن مطالبات و پیشنهادهای نخبگان گفتند: حرکت علمی آغاز شده در کشور نیازمند استمرار است، البته رتبه های بالای علمی ایران در برخی رشته های نوپا مانند نانو و زیست فناوری بسیار افتخارآمیز است اما به هیچ وجه کافی نیست و نباید ما را قانع کند، بلکه باید پیشرفت علمی با شتاب ادامه یابد.
ایشان با اشاره به بازدید سه شنبه خود از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان، وجود انگیزه، اعتماد به نفس و خودباوری در حرف و عمل جوانان متخصص را نشانه ای شوق انگیز از استمرار جریان علمی در کشور برشمردند و خاطرنشان کردند: این جوانان فقط نخبگان ۳۰ شرکت از 4000شرکت دانش بنیان کشور بودند که این عدد باید در طول یک مدت محدود و مشخص، چند برابر شود.
حضرت آیت ا... خامنه ای لازمه تحقق این هدف را ایجاد زیرساخت های قانونی درخصوص شرکت های دانش بنیان و رفع موانع پیش روی آنها برشمردند و گفتند: مکررا تأکید کرده ایم که محیط کسب و کار باید اصلاح ...

سرخط اخبار