برای او، که علی کریمی ۴۱ ساله باشد

آی اسپورت شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱

آی اسپورت - برای یکی که سال ها با فوتبالِ علی کریمی زندگی کرده و شاید با او به فوتبال علاقه مند شده، آخرین بازی ستاره محبوبش مثل آخر دنیاست. اما این روزی است که فرا رسیده و شماره هشت محبوب بایرن مونیخ، با پیراهن تراکتور در تبریز از فوتبال خداحافظی خواهد کرد؛ در یک بازی آسیایی غیرمهم و شاید غریبانه. تحمل لحظات، فقط با یک امید ممکن می شود و آن هم دیدار با اوست. دیدار برای اولین بار با ستاره ای که قرار است از فردا دیگر جزو دسته بندی فوتبالیست های بازنشسته باشد.
کسی نیست که علی کریمی را نشناسد و نداند که او یکی از بهترین فوتبالیست های ایرانی است. یکی از آن هایی که هواداران رقیب هم همیشه دوستش داشته اند و همیشه به عنوان یک چهره ملی، به داشتنش افتخار کرده اند. همیشه مثل همان شب که یکی پس از دیگری ستاره های دورتموند را دریبل زد و توپ را به قعر دروازه وایدنفلر فرستاد تا یک بار دیگر فوتبالیستی ایرانی را به تیتر رسانه های اروپایی تبدیل کند.
این شب ها کم نبوده اند و نمی توان همه شان را بر شمرد ولی می شود به تاریخ رفت و خاطرات مشترک را از لای برگ هایش کنار کشید و در روز تولدش خاطره بازی کرد. خاطره بازی با روزهایی که او در زمین چمن تاریخ سازی می کرد و فوتبال آسیا را مقهور خود می ساخت. از بازی با کره جنوبی در جام ملت های ۲۰۰۴ که یک تنه با هت تریکش تیم برانکو را به نیمه نهایی برد تا مسابقه با ژاپن در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ که درخشان ظاهر شد و شاگردان زیکو را اسیر خود کرد. اما تصویر ویژه ما، همان دوشنبه شب هایی است که در ساعات اول صبح، ویدیوی درخشش کریمی را در بین دیگر لژیونرها می دیدیم و به خود میبالیدیم که یکی از ما (ایرانی ها) در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.