اهواز - ایرنا - رییس اداره کتابخانه های عمومی ایذه گفت: کتابخانه های عمومی این شهرستان، بیش از هفت هزار عضو فعال دارند.

جبار نوروزی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:هشت کتابخانه عمومی در شهرستان ایذه فعال است که از این تعداد سه کتابخانه در شهر ایذه، یک کتابخانه در دهدز، یک کتابخانه در راسفند، یک کتابخانه در پیان، یک کتابخانه در سوسن و یک کتابخانه نیز در روستای سادات حسینی فعالیت دارند.
وی افزود: تعداد کل اعضای این مراکز فرهنگی به بیش از ۲۰ هزار نفر می رسد اما از این تعداد حدود هفت هزار نفر کتابخوان فعال هستند.
رییس اداره کتابخانه های عمومی ایذه از وجود حدود ۶۰ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب در کتابخانه های ایذه سخن گفت و بیان کرد: کتابخانه یار مهربان در محله گنجشگیر ایذه برای تکمیل کتاب های خود به همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان نیاز دارد؛ در نظر داریم زمان فعالیت این کتابخانه از یک نوبت به نوبت افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه ثبت نام در کتابخانه های عمومی سراسر کشور در روز ۲۵ آبان رایگان است، گفت:کسانی که به دلیل دیرکرد در تحویل کتاب ها مشمول جریمه شده اند، با تحویل آنها در طول هفته کتاب و کتابخوانی از جریمه آنها صرف نظر خواهد شد.
نوروزی در تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی گفت: روز شنبه در یکی از مدارس ایذه زنگ کتابخوانی به صدا در خواهد آمد و در ادامه هفته نیز نمایشگاه کتاب با تخفیف ۵۰ درصد برپا خواهد شد.
وی افزود: در این هفته از ۲ کتاب جدید در حوزه فرهنگ بختیاری به قلم علی یار نوروزی رونمایی خواهد شد.
بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار "حال خوش خواندن" از ۲۴ آبان در سراسر کشور برگزار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار