رئیس دولت وفاق ملی شرط آتش بس در جنگ طرابلس را منوط به عقب نیروهای وابسته به ژنرال حفتر و عدم تهدید پایتخت لیبی کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تارنمای " الوسط – لیبیا " فایز السراج در دیدار با وزیر خارجه آلمان گفت: هرگونه آتش بس در جنگ طرابلس منوط به عقب نشینی گروه های مسلح مهاجم ( نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر) است و اینکه پایتخت لیبی به هیچ وجه مورد تهدید واقع نشود.
رئیس دولت وفاق ملی با استقبال از نشست بین المللی بحران لیبی که طی سال جاری میلادی در پایتخت آلمان برگزار می شود، اظهار داشت: جامعه جهانی در قبال بحران لیبی دچار شکاف است و این موضوع سبب می شود که طرف های تاثیرگذار در این بحران به مصوبات نشست های پیشین پایبند نباشد و در مسیر پایان دادن به بحران لیبی مانع تراشی کنند.
بارها شورای امنیت و کشورهای اروپایی برای پایان دادن به بحران لیبی نشست برگزار کرده اند، اما این نشست ها تاکنون هیچ نتیجه عملی در برنداشته است.
برگزاری نشست لیبی به میزبانی آلمان در سال جاری میلادی
در این دیدار وزیر خارجه آلمان با رد حمله به طرابلس گفت: آلمان اصرار دارد که تمام طرف های تاثیرگذار در بحران لیبی در نشست برلین حضور پیدا کنند تا این نشست به نتیجه مطلوب خود برسد.
هایکو ماس با بیان اینکه بیانیه پایانی نشست برلین پس از توافق کامل شرکت کنندگان در آن صادر خواهد شد، تصریح کرد: در این نشست اعضای دائمی شورای امنیت دعوت شده اند تا این شورا به نتایج نشست برلین ملزم باشد. همچنین حضور کشورهای تاثیرگذار در بحران لیبی در این نشست، سبب می شود که روند انتقال سلاح به این کشور متوقف شود.
در ماه های پایانی سال 2018 فایز السراج و ژنرال خلیفه حفتر در پاریس تحت نظارت رئیس جمهوری فرانسه توافقنامه ای را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار