خبر کوتاه و بهت آور بود. آن قدر دردناک، عجیب و باورنکردنی که هیچ جور نمی شد آن را هضم کرد. بعد از خبر قتل رومینا اشرفی 14 ساله که توسط پدرش به قتل رسید و باعث شد نام گیلان تا مدت ها بر سر زبان ها باشد، این بار انتشار خبر فوت سه دختر هفت، هشت و 12 ساله به دلیل مصرف قرص برنج، نام روستای داخل پایین آستانه اشرفیه را بر زبان ها جاری کرد. در یک آن، فضای مجازی به تسخیر این خبر درآمد و همه از این ماجرای تلخ صحبت می کردند.
در حالی که برخی اهالی فضای مجازی به عادت همیشگی، همچنان مشغول تئوری پردازی های خود بودند، در روستای داخل پایین آستانه اشرفیه، اما غوغایی به پا بود. در یک لحظه، ناگهان سه خانواده، عزادار جگرگوشه های عزیز خود شده بودند. هانیه پیران 12 ساله، حنانه اسماعیل پور هفت ساله و نازنین زهرای هشت ساله، قربانیان تازه قرص برنج بودند.
اهالی خانه ناباورانه به دیگران که در تدارک مراسم عزای آنها بودند، چشم دوخته بودند. یکی از مادرها با آه جگرسوزی، نازنین زهرایش را صدا می زد، مادر دیگری با صدایی که حالا از گریه خفه شده بود، حنانه اش را می خواست که حالا دیگر در دنیا نبود، مادر هانیه 12 ساله هم دست کمی از مادر حنانه و نازنین زهرا نداشت و نام دخترکش را صدا می کرد که هزاران هزار آرزو برایش داشت. اهالی روستا و بیشتر از همه زنانی که مادر بودند، خوب می دانستند هر سه مادر چه دردی می کشند و چه زجری تحمل می کنند. تمام اهالی روستا می دانستند بچه ها ناخواسته، چه زجری را به خاطر مصرف قرص برنج تحمل کرده بودند.
کنجکاوی کودکانه مرگبار
دو روز از مرگ نابهنگام بچه ها گذشته بود و هنوز پزشکی قانونی به طور رسمی علت مرگ آنها را اعلام نکرده بود. شایعه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار