خرم آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تعاونی های لرستان سال گذشته بیش از ۳۷ هزار دلار از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی آشتاب امروز پنجشنبه در سخنانی اظهار کرد: تعدادی تعاونی راکد که شرایط احیا را دارند انتخاب شده تا با پرداخت تسهیلات، رفع مشکلات ساختاری و کمک به حل مسائل مالیاتی و تأمین اجتماعی به چرخه تولید بازگردند.
وی با بیان اینکه جمع بندی نهایی در خصوص این واحدها و شرایط آنان هفته آینده اعلام خواهد شد، ادامه داد: برنامه ریزی سالجاری برای تشکیل ۹۰ تعاونی جدید است که باید با توجه به منابع بانکی و همکاری دستگاه های مرتبط تصویب نهایی شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: براساس آخرین آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونی های لرستان با جذب ۳۷۹ نفر دانش آموخته دانشگاهی در بین تعاونی های کشور رتبه نخست را در جذب کارورز داشته اند .
آشتاب با اشاره به نقش اساسی و مهم تعاونی ها در رونق تولید و ایجاد اشتغال اظهار داشت: بر این اساس طی هشت ماهه پارسال در کل کشور ۴۵۷ شرکت تعاونی متقاضی بکارگیری کاروز بوده اند که سال ۹۸ موفق به جذب یک هزار و ۳۱۸ نفر شده اند .
وی تصریح کرد: در تکمیل طرح کارورزی، مشوق هایی همچون معافیت های بیمه ای سهم کارفرما در صورت جذب کارورز و پرداخت یک سوم از حداقل دستمزد در قالب طرح یارانه دستمزد به مدت یک سال در نظر گرفته شده که باید با اطلاع رسانی دقیق در این زمینه بتوان در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و بخصوص فنی و مهندسی و خدمات از آن بهره گرفت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: کارفرمایان در صورت استفاده از ظرفیت های مطرح شده شامل طرح کاروزی ، طرح پرداخت یارانه دستمزد و معافیت های بیمه ای سهم کارفرما که توسط دولت در راستای اشتغال بیشتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار