یک فوق تخصص ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: همان طور که در بیماری های ریوی بعد از یک سرماخوردگی ساده هم ممکن است تا چند هفته سرفه ها ادامه داشته باشد، در بیماری کرونا نیز به خاطر التهاباتی که در راه های هوایی ایجاد می شود بعد از بهبودی نیز ممکن است سرفه تا چند هفته باقی بماند.

دکتر مریم السادات میرعنایت درباره عوارض استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر با شیوع کرونا استفاده از موادضدعفونی کننده افزایش پیدا کرده، افراد باید نسبت به استفاده صحیح از این مواد توجه لازم را داشته باشند، چرا که ترکیب کردن ضدعفونی کننده های مختلف با یکدیگر کار بسیار خطرناکی است و انجام چنین کاری باعث ایجاد آسیب های جدی و ماندگار به ریه می شود. ترکیب مواد شیمیایی ضدعفونی کننده با یکدیگر باعث هم افزایی و افزایش ورود ذرات سمی و در نهایت آسیب بیشتر به ریه می شود.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به بیمارانی که به علت مصرف نادرست مواد ضدعفونی کننده همچون وایتکس دچار مشکلات تنفسی می شوند، گفت: مردم باید هنگام استفاده از ضدعفونی کننده ها به نکاتی همچون استفاده از ماسک و پرهیز از تماس مستقیم با بخار این مواد توجه کنند.
این متخصص با بیان اینکه هنگام استفاده از این مواد باید به تهویه مناسب توجه شود، ادامه داد: افراد نباید در یک فضای دربسته از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند و همچنین نباید با دوز بالای این مواد تماس مستقیم داشته باشند.
مدت زمان ماندگاری عوارض کرونا بر ریه افراد مبتلا
دکتر میرعنایت همچنین درباره مدت زمان ماندگاری عوارض ویروس کرونا بر ریه افراد مبتلا، توضیح داد: با توجه به نوپدید بودن این بیماری هنوز تحقیقات کافی در این زمینه انجام نشده و محققان چینی نیز دائما در حال انجام مطالعات جدید هستند.
بهبودیافتگان کرونا چقدر در قرنطینه بمانند؟
وی درباره مدت زمان لازم برای قرنطینه افراد بهبود یافته نیز گفت: از زمانی که بیمار از بیمارستان مرخص می شود، حتی اگر تست کرونای او منفی باشد، نباید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار