کاهش ها متناسب با فروریختن قیمت دلار اتفاق افتاد، به طوری که در اواخر هفته هیچ فروشنده ای حتی حاضر به اعلام قیمت نبود.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت گفت: اگر دلار تا مرز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودروهای خارجی دست کم تا ۴۰ درصد فرو خواهد ریخت.
«نعمت الله کاشانی» امروز (جمعه) در گفت وگو با ایرنا افزود: قیمت ها این روزها در بازار خودرو به ویژه خودروهای خارجی، حبابی و غیر واقعی شده و افراد به دلخواه خود قیمت می دهند.
وی، به کاهش قیمت ها از ابتدای هفته جاری اشاره کرد و گفت: ریزش ۱۰ تا ۱۵ میلیونی قیمت خودروهای داخلی، افت تا ۵۰ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی و کاهش بیش از ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود، در روزهای پایانی هفته با شدت بیشتر ادامه یافت.
کاشانی خاطرنشان کرد: کاهش ها متناسب با فروریختن قیمت دلار اتفاق افتاد، به طوری که در اواخر هفته هیچ فروشنده ای حتی حاضر به اعلام قیمت نبود.
وی تاکیدکرد: در چنین فضایی، به خریداران هم توصیه می شود خرید خود را به تعویق بیاندازند، هرچند حدود سه ماه است که در عمل بازار قفل بوده و در رکود کامل است.
این مقام صنفی پیش بینی کرد: با کاهش بیشتر نرخ ارز که کارشناسان اقتصادی معتقدند تا حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان اتفاق خواهد افتاد، شاهد تخلیه حباب قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو پایتخت گفت: مادامی که نرخ دلار روند کاهشی داشته باشد، قیمت اتومبیل نیز کاهش خواهد یافت.
وی افزود: بازار فعلی برای افرادی که به قصد کسب سود به خرید خودرو دست زده بودند، به هیچ عنوان جالب نیست و باید منتظر ضرر باشند.
به گزارش ایرنا، در هفته های گذشته برخی کارشناسان خودرو با بیان اینکه بازار شرایط طبیعی ندارد، پیش بینی کردند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار