عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس: با تصویب FATF و CFT نباید خودتحریمی دیگری ایجاد کنیم

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۱
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به گستاخی آمریکا و خروج از برجام، نباید دوباره با تصویب لوایح FATF و CFT خود تحریمی دیگری را برای کشور ایجاد کنیم.

- اخبار استانها -
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به ادبیات دستوری اخیر رئیس جمهور آمریکا در باره بررسی و تصویب هرچه سریع تر FATF و CFT اظهار داشت: با توجه به گستاخی آمریکا و خروج از برجام، نباید دوباره با تصویب این لوایح خود تحریمی دیگری را برای کشور ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: اگر اروپا و آمریکا در ارتباط با برجام حسن نیت خود را نشان دهند و تعهدات خود را اجرایی و عملیاتی کنند، جای تأمل و بررسی بر این لوایح وجود دارد اما با توجه به بدعهدی ها و طبق احادیث، آدم مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود و نباید زیر بار این قضیه برویم و در حال حاضر از تصویب آن خودداری کنیم.
توضیحات عضو مجمع تشخیص درباره بررسی« «پالرمو» و «CFT»
جنیدی: پالرمو و CFT در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد
فشارهای آمریکا طرفداران FATF در مجمع را کاهش داده است
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لایحه پالرمو و مبارزه با پول شویی در مجلس متأسفانه باعجله مانند برجام به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه هرکدام از این لوایح برای کشور مشکلاتی را ایجاد می کنند و به نوعی سبب خود تحریمی هستند، گفت: این لوایح در مجلس تصویب شده و به شورای نگهبان ارجاع داده شده و در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد.

سرخط اخبار