معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از واریز وجه اولیه مسکن ملی از سوی ۳۴ هزار متقاضی در شهرهایی که بنیاد مسکن وظیفه احداث مسکن ملی را برعهده دارد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس آخرین وضعیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن را که توسط و یا با نظارت آن بنیاد احداث خواهد شد، اعلام کرد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: ۱۸۲۸۷۷ نفر از متقاضیان در شهرهایی که بنیاد مسکن وظیفه احداث مسکن ملی را برعهده دارد، درخواست مسکن داشتند که فرم ج آنها سبز بود. از این تعداد، ۴۴۰۰۰ نفر تایید نهایی شده، مدارک را بارگذاری و فرم های مربوطه را تکمیل کرده و به عنوان تایید شده نهایی پذیرفته شدند.
حق شناس افزود: تاکنون ۳۴۰۰۰ نفر واریز اولیه وجه را که معادل ۴۰ میلیون تومان است انجام دادند. از تعداد افرادی که واریز وجه کردند برای ۱۱۰۰۰ نفر با وجود تلاش های سازمان ملی زمین ومسکن هنوز زمینی تخصیص نیافته است. درعین حال، ۲۱۳۴۹ نفر تعیین تکلیف شدند که در پروژه ها به شکل انفرادی و گروهی زمین دریافت کرده و خود اقدام به ساخت می کنند و یا بنیاد مسکن خود برای ساخت واحدها اقدام خواهد کرد.
احداث ۶۷۵۲ واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن آغاز شد
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: از ۲۱۳۴۹ نفری که تعیین تکلیف شدند، کار احداث ۱۱۹۸ وحد در قالب ۲۳ پروژه در زمین های بنیاد مسکن و احداث ۵۵۵۴ واحد در قالب ۲۹ پروژه در زمین های راه و شهرسازی، آغاز شده است. همچنین زمین حدود ۹۰۰۰ نفر نیز به شکل انفرادی و یا گروهی تحویل شده است که این افراد باید برای گرفتن پروانه و ساخت اقدام کنند.
وی افزود: آورده اولیه متقاضیان ۴۰ میلیون تومان به اضافه ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی است. در عین حال، طی ۱۸ ماه متقاضیان باید بر اساس نرخی که سازندگان اعلام می کنند نسبت به تکمیل سایر مبالغ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار