وزارت انرژی برزیل از مذاکرات این کشور در نیمه سال 2020 در عربستان برای همکاری احتمالی با اوپک خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، وزیر انرژی برزیل گفت: با عربستان در مورد احتمال همکاری با اوپک گفت وگو خواهد کرد. این کشور قصد دارد به یکی از 5 کشور بزرگ صادرکننده نفت در جهان طی یک دهه آینده تبدیل شود.
بنتو البوکرکه، وزیر انرژی برزیل گفت: از آنجایی که تولید نفت برزیل 13 درصد افزایش یافته و به 3.5 میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی رسیده است، انتظار می رود صادرات نفت این کشور امسال تا 1.4 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
این کشور آمریکای لاتین سال گذشته میلادی 1.1 میلیون بشکه نفت در روز صادر کرد و به صادرکننده خالص نفت خام تبدیل شد.
وزارت انرژی برزیل در بیانیه ای اعلام کرد البوکرکه در نیمه سال در نشست جی 20 در ریاض با مقامات عربستان در مورد همکاری احتمالی با این کارتل نفتی گفتگو خواهد کرد.
در این بیانیه آمده است: «وزیر نفت قصد دارد تا در نشست وزرای جی 20 شرکت کند و با مقامات عربستان در مورد موضوعات دو جانبه انرژی داشته باشد که می تواند برای همکاری احتمالی برزیل و اوپک توافقی صورت گیرد.»
*وزیر اقتصاد برزیل: تمایلی برای پیوستن به اوپک نداریم
*علت استقبال اوپکی ها از ورود برزیل/ پیوستن برازیلیا به اوپک چقدر واقعی است؟
در این بیانیه در مورد مذاکرات برای عضویت یا عدم عضویت برزیل در اوپک یا اوپک پلاس توضیحی داده نشده است.
به گزارش فارس، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل ماه مهر گفته بود که خواستار پیوستن کشورش به اوپک است؛ اقدامی که یکی از مهم  ترین  تولیدکنندگان جدید نفت را به این سازمان نفتی اضافه خواهد کرد، اما از سوی صنعت نفت برزیل با تردید و بدبینی مواجه شد.
اقدامی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار