زمینه ایجاد زنجیره ارزش افزوده در جنوب استان بوشهر فراهم است

لوگوی ایرنا ایرنا . چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۴۵
بوشهر- ایرنا- نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد زنجیره ارزش افزوده و پیشگیری از خام فروشی از اولویت هایی است که مورد توجه کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد و شرکت های دانش بنیان با توجه به فراهم بودن زمینه لازم آن درجنوب استان بوشهر نقش آفرین کنند.

حجت الاسلام موسی احمدی روز چهارشنبه در نشست با شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در مرکز رشد علم و فناوری کنگان بیان کرد: امروز زنجیره ارزش افزوده نوآوری و فناوری در کشور نهادینه شده است و در صورتی که از تجاری سازی طرح های نوآورانه بهره برداری و حمایت جدی شود، شرکت های دانش بنیان می توانند به موفقیت های بزرگی دست یافته و کشور را به سمت خودکفایی ملی و استقلال سوق دهند.
وی اظهار کرد: رویکرد مجلس حمایت همه جانبه از شرکت های دانش بنیان است و این به معنای حمایت از ایده ها و طرح های نوین جوانان نخبه و نوآور کشور است.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در طرح های اخیر مجلس و بودجه ۱۴۰۰ جایگاه ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است و کمیسیون انرژی نیز هر جا روزنه و امکانی برای بهره گیری از این شرکت ها وجود داشته است به آن توجه جدی کرده است.
نماینده مردم جم، دیر و عسلویه و کنگان در مجلس گفت: اگر امروز توانسته ایم بر تحریم ها پیروز شویم و فشارهای حداکثری را پشت سر بگذاریم با فعالیت نخبگان، نوآوران و واحدهای فناور و استارتاپی بوده است و باید برای تقویت آنها گام های جدی برداشته شود.
وی افزود: تاکید بر استفاده شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از تولیدات شرکت های فناور و دانش بنیان بومی از دیگر مواردی است که پیوسته مورد توجه است و باید این شرکت ها به خرید کالاهایی که در داخل استان تولید می شود، ملزم شوند.
احمدی اظهار کرد: لازم است ۳۵ درصد سهم عوارض آلایندگی در اختیار استان بوشهر قرار گیرد و در پایش و مقابله با این آلودگی از ظرفیت شرکت های فناور و دانش بنیان استفاده شود.
نماینده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار