مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۲۰۰ پرستار و کمک پرستار جدید به منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در مقابله با کرونا در بیمارستان های مشهد بکارگرفته شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وب دا، امیر رضا صالح مقدم اظهار کرد: ۲۰۰ پرستار و کمک پرستار جدید به منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در مقابله با کرونا در بیمارستان های مشهد بکارگرفته شدند.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: ۱۴۰ نفر از این تعداد پرستار و ۶۰ نفر نیز کمک پرستار هستند که در آزمون استخدام پیمانی پذیرفته شده یا به صورت نیروی شرکتی جذب شده اند.
وی تصریح کرد: پرستاران بکارگیری شده به بیمارستان های شریعتی و امام رضا (ع) مشهد که ویژه درمان و ارجاع بیماران کرونایی هستند، اعزام شده اند.
صالح مقدم گفت: از سوی دیگر طبق برنامه ریزی انجام شده حدود ۶۰ پرستار نیز از بیمارستان های دیگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت موقت به بیمارستان های ویژه بیماران کرونایی در این شهر منتقل شده اند.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد پرستاران شاغل در بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را پنج هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: با اقدامات انجام شده در حال حاضر کمبودی از نظر نیروی پرستاری نداریم. 
وی بهترین قدردانی مردم از کادر درمانی به ویژه پرستارانی را که اکنون در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، توجه و رعایت دقیق توصیه های بهداشتی دانست و ادامه داد: خود مراقبتی در منزل و تلاش برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا با پرهیز از حضور در مکان های عمومی بهترین اقدام در شرایط کنونی است.

سرخط اخبار