در گفتگوی وزیر آموزش وپرورش با روزنامه ایران، محسن حاجی میرزایی به سوالاتی در موضوع های کنکور، کرونا، ثبت نام دانش آموزان، سال تحصیلی جدید، آموزش های مجازی و شبکه شاد، آموزش دانش آموزان اتباع در شرایط جدید پاسخ داد.

به گزارش سیتنا، در حاشیه بازدید وزیر آموزش و پرورش از موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران، طی گفتگو با خبرنگار ایران به سوالات مطرح شده در خصوص مسائل مختلف آموزش و پرورش از جمله بازگشایی مدارس، شبکه شاد، آموزش های مجازی، شهریه مدارس، اتباع و ... نیز پاسخ داد.
وزیر آموزش و پرورش روزهای سخت و دشواری را سپری می کند. محسن حاجی میرزایی در شرایطی باید کمتر از یک ماه دیگر متفاوت ترین زنگ سال تحصیلی جدید مدارس را به صدا در آورد که خانواده ها سؤال های بسیاری از مسئولان آموزش و پرورش دارند. آنها از یک سو به خاطر شیوع بیماری کرونا نگران سلامت فرزندانشان در مدارس هستند و از سوی دیگر دغدغه درس و مشق دانش آموزانشان را دارند. در کنار همه اینها بررسی و تدوین سناریوهای آموزشی مدارس در سال تحصیلی جدید هم حالا دیگر دغدغه اصلی مسئولان آموزشی کشور شده است. البته همه این موضوعات در گفت وگوی خبرنگار «ایران» با وزیر آموزش و پرورش مورد بحث قرار گرفت.
محسن حاجی میرزایی هفته گذشته در آستانه روز خبرنگار میهمان روزنامه ایران بود. در فرصتی که برای گفت وگو با او داشتیم تلاش کردیم تا بخشی از سؤالات و دغدغه های خانواده ها را با وزیر آموزش و پرورش در میان بگذاریم. اینکه زمان بازگشایی مدارس چه روزی است؟ آیا آموزش ها مجازی است یا حضوری؟ آیا از مشکلات خانواده برای ثبت نام در مدارس دولتی آگاه است؟ همین طور از دغدغه دانش آموزان پشت کنکوری پرسیدیم. از او درباره برنامه وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان مناطق محروم سؤال کردیم و اینکه چه برنامه ای برای ساماندهی مدارس غیردولتی دارد که پول های کلانی از خانواده ها می گیرند و... در زیر گفت وگو را می خوانید:
این روزها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار