به گزارش خبرگزاریا هل بیت(ع) ابنا نامه ترامپ به اردوغان که در آن در حین پیشنهاد میانجی گری میان آنکارا و کردهای سوریه به رئیس جمهوری ترکیه توهین کرده است، افشا شد.
«تریش ریگان» مجری شبکه خبری «فاکس بیزینس» چهارشنبه شب نامه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای او را که حاوی ادبیاتی غیرمتعارف و در برخی موارد دور از ادب است، منتشر کرد.
ترامپ در این نامه که به تاریخ 9 اکتبر (17 مهرماه) است، خطاب به اردوغان نوشته است:
بیایید برسر توافقی خوب همکاری کنیم! شما نمی خواهید مسوول کشتار هزاران نفر باشید، من هم نمی خواهم مسوول ویران کردن اقتصاد ترکیه باشد – که قطعا انجام خواهد داد. من قبلا یک نمونه کوچک در ارتباط با کشیش برونسون نشانتان دادم.
من به سختی برای حل برخی از مشکلات شما تلاش کرده ام. جهان را تحقیر نکنید. شما می توانید توافق خوبی داشته باشید. ژنرال مظلوم [فرمانده کرد نیروهای کرد سوریه] مایل است با شما مذاکره کند، او حتی مایل است امتیازهایی بدهد که هرگز در گذشته نمی دادند. من یکی نسخه از نامه او به خودم را که تازه دریافت کرده ام به صورت محرمانه برای شما می فرستم.
اگر این کار را به طرح درست و انسانی انجام دهید، تاریخ نگاه مطلوبی به شما خواهد داشت. [اما] اگر اتفاق های خوبی نیافتد، تاریخ برای همیشه شما را به عنوان شیطان خواهد دید. کله شق نباشید! احمق نباشید!
بعدا با شما تماس می گیرم.
ترامپ پیشتر در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری ایتالیا از این نامه و گفت وگوی خود با فرمانده کرد سوری خبر داده و گفته بود که احتمال دارد نامه را منتشر کند.
رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه خروج نظامیان آمریکایی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار