فامنین با قرارگرفتن در کناره آزادراه همدان تهران، هر ساله پذیرای شمار زیادی از زائران اربعین است، اما باوجود فرارسیدن ایام پذیرایی از زائران، هنوز مجوز لازم برای برپایی موکب در این شهر صادر نشده و زمزمه هایی از برپانشدن موکب به گوش می رسد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، شهرستان فامنین در کناره آزادراه همدان-تهران واقع شده و چند سالی است که با برپایی چند موکب در دو مسیر رفت و برگشت به زائران اربعین خدمت رسانی می کند، اما امسال با برپایی آن ها مخالفت شده است.
فرماندار فامنین در این مورد به خبرنگار «تسنیم» می گوید: ستاد هماهنگی پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این شهرستان تشکیل و تمهیدات لازم اندیشیده شده است و مقرر شده تا 4 موکب راه اندازی شود.
سید مجید شماعی می افزاید: از این تعداد 3 موکب در کنار آزادراه همدان-تهران و یکی داخل شهر برپا می شود، اما اداره کل راه و شهرسازی با برپایی هر نوع موکب یا ایستگاه صلواتی کنار آزادراه مخالفت کرده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته هم موکب ها باوجود مخالفت اداره راه برپا شد، بیان می کند: براساس قانون برپایی تاسیسات کنار آزادراه ها به دلیل خطرساز بودن ممنوع است، اما جای دیگری هم برای برپایی موکب وجود ندارد تا بتوان به زائران عبورکننده از این محور خدمت رسانی کرد.
اربعین حسینی؛ از تلاش برای روادید رایگان اتباع تا صدور روادید عراق در مشهد برای زائران افغانستانی
وزیر کشور: پیش بینی حضور 3 میلیون زائر ایرانی در اربعین را داریم / ناجا امنیت زائران را تامین می کند
خاکرند: راهپیمایی اربعین نقشه انحراف جوانان از دین را خنثی کرده است
رئیس ستاد اربعین حسینی در شهرستان فامنین با اشاره به دیگر برنامه های این ستاد می گوید: هماهنگی لازم برای برپایی موکب در کربلای معلی هم انجام شده و مردم فامنین برای نخستین بار در کربلا هم به زائران خدمت رسانی می کنند.
شماعی از آمادگی شهرستان فامنین برای اسکان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار