مدیر اسبق بانک سرمایه، ادامه ی روند ارز 4200 تومانی در بودجه 99 را بر باد دادن سرمایه های ملی خواند و تصریح کرد: منفعت طلبان دولت را برای حفظ این روند تشویق می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدبهاء الدین حسینی هاشمی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به تلاش مردم برای مقابله با کاهش ارزش پول ملی از محل بازار ارز اظهار کرد: «بسیاری از مردم نیاز ارزی ندارند، اما برای پوشش دادن ارز در مقابل ریال، متاسفانه به طرف بازار ارز رفته و آن را دچار حباب و هیجان می کنند.»
وی با بیان اینکه در صورت تعادل یافتن بازار ارز، خریداران ارز متضرر خواهند شد، تصریح کرد: «بازار ارز هیچ گاه در تعادل نبوده و هم اینک که در آستانه سال نو میلادی قرار داریم، عده ای قصد پیش خرید ارز دارند و لذا بانک مرکزی با سیاست دستوری قصد تعادل بخشی به بازار را دارد.»
حسینی هاشمی افزود: «اصولا مردم نباید به سمت خرید وفروش ارز بروند و در این راستا سود بانکی خاک ریزی در مقابل مردم است تا تورم را جبران نماید.»
این تحلیلگر پولی و بانکی به برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو گفت: «اگر مردم از بانک سود خود را دریافت نکند، به سمت بازارهای دیگر رفته و این روند در نهایت به تولید ضربه می زند.»
حسینی هاشمی ادامه داد: «بورس از بازارهای جایگزین است ولی همین بازار نیز دچار هیجان شده و سهم اوراق در حال افزایش است. مردم ردرد صورت مراجعه به بورس باید سبد سهام تهیه نمایند.»
وی در بخشی دیگر از این مصاحبه رادیویی در مورد سهم ارزی در لایجه بودجه99 که فردا قتدیم مجلس می شود، گفت: «نرخ ارز توسط بازار و عرضه و تقاضا تعیین می شود. بنده با دونرخی بودن کاملا مخالفم. ممکن است دولت اهدافی خوب و قصد پایین نگه داشتن دارو درمان را داشته باشد، ولی بازار بر این اساس پیش نمی رود.»
حسینی هاشمی ادامه روند ارز 4200 تومانی در بودجه 99 را بر باد دادن سرمایه های ملی خواند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار