بهره گیری از جشنواره های بومی و محلی برای معرفی ظرفیت گیلان

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر ، عصر چهارشنبه جشنواره گلاب گیری در روستای گیلده شهرستان شفت با حضور مصطفی سالاری استاندار گیلان، علی درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی، نماینده فومن و شفت و فرماندار شهرستان شفت و جمعی از مسئولان و مردم برگزار شد.
اجرای موسیقی سنتی توسط «پرواز همای» که خود اهل شهرستان شفت است، اجرای نمایش طنز، اجرای بازی های بومی و محلی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و محصولات کشاورزی تولید شده در این شهرستان از بخش های جانبی جشنواره گلاب گیری گیلده بود.
برگزاری جشنواره های بومی و محلی با هدف ترویج تولیدات بومی
استاندار گیلان در حاشیه این جشنواره اظهار کرد: برگزاری جشنواره های بومی و محلی با هدف ایجاد اوقاتی شاد و مفرح برای مردم و مسافران و معرفی محصولات بومی یکی از ضرورت های اصلی استان گیلان با ظرفیت های بی شمار طبیعی و تاریخی و کشاورزی است.
مصطفی سالاری با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی های منظم در تلاش هستیم تا جشنواره های مختلف در سطح شهرها و روستای گیلان با هدف ترویج تولیدات بومی و اشاعه فرهنگ غنی گیلان برگزار شود، گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی سبب معرفی محصولات محلی به کشور می شود.
وی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از محورهای استان گیلان در نظر قرار گرفته است، ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی در صنعت توریسم سبب رونق گردشگری می شود.
لزوم حمایت مسئولان از پرورش گل محمدی در شفت
نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جشنواره با تأکید بر معرفی محصولات کشاورزی شهرستان شفت در قالب برگزاری جشنواره های بومی و محلی، افزود: می توانیم در حوزه پرورش گل محمدی و گلاب گیری اقدامات لازم برای ایجاد فرصت های ...

سرخط اخبار