ای. مایکل جونز می گوید: ایران باید به پیشنهاد کمک آمریکا برای مقابله با کرونا پاسخ منفی بدهد، زیرا این پیشنهاد یک اقدام کاملاً ریاکارانه برای منحرف کردن توجهات از مشکل اصلی یعنی تحریم هاست.

سرویس جهان مشرق - روزبه روز اسناد و شواهد بیش تری درباره واقعیت های پشت پرده ویروس کرونا افشا می شود. این شواهد نشان می دهند کرونا یک «ویروس آمریکایی» و چه بسا سلاح بیولوژیک آمریکاست که به طور خاص برای هدف قرار دادن انسان ها با حداکثر نرخ شیوع و مرگ باری طراحی شده است. علاوه بر ابعاد بهداشتی و درمانی، آن چه در مورد ایران به طور خاص قابل توجه است، بی اهمیتی اصول اولیه حقوق بشر و انسان دوستی برای مدعیان شماره یک این ارزش های بین المللی یعنی کشورهای اروپایی و دولت آمریکاست. در رأس این دولت ها، دولت ترامپ است که نه تنها حاضر نیست تحریم های یک جانبه و غیرقانونیش علیه ایران را در دوران شیوع کرونا لغو کند، بلکه تا جایی که بتواند از رسیدن کمک های بین المللی به ایران نیز جلوگیری می کند.
سرویس جهان مشرق در همین باره با «ای. مایکل جونز [۱] » نویسنده شناخته شده آمریکایی، کارشناس مسائل فرهنگی و جنگ روانی، و سردبیر مجله «جنگ های فرهنگی [۲] » گفت وگو کرده است. نکته جالب توجه درباره دکتر جونز که پیش از این برای حضور در کنفرانس «افق نو» به ایران هم سفر کرده، تصویری از رهبر ایران است که روی میز کار وی گذاشته شده است. وقتی خبرنگار مشرق درباره این تصویر از آقای جونز می پرسد، وی آن را یک «سوغاتی از ایران» توصیف می کند. آن چه در ادامه می خوانید متن مصاحبه مشرق با این کارشناس آمریکایی است.
مصاحبه قبلی مشرق با آقای جونز را از این جا بخوانید . همچنین مصاحبه های قبلی مشرق با کارشناسان بین المللی درباره تحریم های آمریکا علیه ایران همزمان با شیوع ویروس کرونا را از این جا ، این جا و این جا بخوانید.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار