حقوقدانان شکایت خود از اقدام آمریکا علیه سپاه را در مجامع بین المللی ثبت کنند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴
حقوقدانان شکایت خود از اقدام آمریکا علیه سپاه را در مجامع بین المللی ثبت کنند
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها با محکوم کردن اقدام آمریکا و اعلام حمایت از سپاه، خواستار برخورد متقابل نهادهای رسمی کشور شده و از حقوقدانان هم خواست شکایت خود از این اقدام آمریکا را در مجامع بین المللی ثبت کنند.

به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها طی بیانیه ای اعلام کرد: مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاهها به عنوان یک سازمان مردم نهاد که متشکل از اساتید مسلمان از دانشگاههای سراسر جهان است، این اقدام آمریکا را برخلاف قوانین بین المللی و عرف دیپلماتیک دانسته و محکوم می نماید و حمایت خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و قانونی اعلام می دارد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
« وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لاتَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ ءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لاتُظْلَمُونَ ( انفال / 60) 
هفته گذشته رئیس جمهور آمریکا در اقدامی خلاف قوانین بین المللی و عرف دیپلماتیک، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که نیروی نظامی و رسمی کشور بوده و در قانون اساسی نیز تصریح شده است، در لیست گروههای تروریستی قرار داد.
این اقدام که در تاریخ دیپلماسی بی سابقه است، بار دیگر ضعف و خواری دولت آمریکا را نشان داد. دولت آمریکا در شرایطی سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار داد که سازمان منافقین را از این لیست خارج کرده است و از دولت جنایتکار عربستان سعودی در تجاوز وحشیانه به یمن نیز حمایت می کند. از سوی دیگر این دولت از ایجاد کنندگان و پشتیبانان گروه تروریستی داعش نیز بوده است.
طنز روزگار این که دولت جنایتکار و حامی تروریست آمریکا یک نهاد مردمی را که برخواسته از انقلاب اسلامی و برپایه مشارکت مردم است ...

[ مشاهده متن کامل حقوقدانان شکایت خود از اقدام آمریکا علیه سپاه را در مجامع بین المللی ثبت کنند فارس نیوز ]