پس لرزه های حضور مقتدی صدر در مراسم شام غریبان بیت رهبری/یک پیام صریح به غرب

ساعت 24 پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۶
ساعت 24-حضور مقتدی صدر، در مراسم شام غریبان بیت رهبری و همنشینی او با سردار سلیمانی همچنان با تحلیل هایی در داخل و خارج از کشور همراه است.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به حضور مقتدی صدر در بیت مقام معظم رهبری، گفت: این امر به نوعی می تواند نشان دهنده گسترش جبهه مقاومت در عراق باشد زیرا قطعاً نزدیک شدن دیدگاه صدر به جمهوری اسلامی ایران روابط ایران و عراق را تقویت خواهد کرد.
او ادامه داد: این امر همچنین زمینه موضع گیری جدی ایران در قبال تجاوزات صهیونیست ها به عراق و مقابله با حشدالشعبی را فراهم خواهد کرد؛ بنابراین در مجموع این حضور مثبت تلقی می شود.
ترقی درباره برخی دیدگاه ها مبنی بر اینکه مقتدی صدر، حسن نصراللّه دیگری در منطقه خواهد بود، گفت: طبیعتاً این موضوع را می توان نقطه امیدبخشی در رسیدن به این شرایط دانست اما در عین حال نیز نباید در چنین تحلیلی عجله کرد و برای قضاوت درباره اینکه مقتدی صدر چنین وضعیتی پیدا خواهد کرد یا نه، به نظر کمی زود است.
حضور "مقتدی صدر" در ایران همه بافته های رسانه های غربی را پنبه کرد
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نیز می گوید: در مقطعی که رسانه های بیگانه مطرح می کردند که مواضع مقتدی صدر نسبت به ایران رادیکالی است، این رهبر شیعیان عراق با حضور خود در حسینیه امام (ره) نشان داده است که تمامی بافته های این رسانه ها جز توهم چیز دیگری نیست.
محمد اسماعیل سعیدی که با خانه ملت گفتگو کرده، اظهار داشت: متاسفانه هژمونی رسانه ای غرب، بی میل نیستند که میان رهبران عراق که در منطقه صاحب نفوذ هستند؛ اختلاف ایجاد کنند.
وی در ادامه افزود: با توجه به نفوذ آرمان های امام (ره) در بین ملت عراق، دشمنان می خواهند؛ به گونه ای وانمود کنند که هیچ رابطه و الگویی در میان رهبران عراق با انقلاب ایران وجود ندارد و در این سال های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار