نکات قابل تامل در سرنگونی پهپاد اسرائیلی در لبنان

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
یک تحلیلگر عرب تاکید کرد: مقاومت هفته گذشته با عملیات ویژه خود علیه یک خودروی نظامی رژیم اسرائیل در ورودی «مقر آویویم» از بزرگترین و فعال ترین مقرهای مرزی نظامی این رژیم قواعد درگیری را تثبیت کرد.

به گزارش مشرق ، «شارل ابی ناصر» نویسنده و تحلیلگر لبنانی در مقاله ای در سایت العهد به بررسی دو عملیات اخیر مقاومت علیه رژیم اسرائیل در طول مرز لبنان با فلسطین اشغالی و انهدام یک خودروی نظامی و سرنگونی یک پهپاد این رژیم و نکات قابل توجه و تامل برانگیز این دو عملیات پرداخت.
بیشتر بخوانید:
وی نوشت: مقاومت در عملیات اخیر در آویویم از بزرگترین و فعال ترین مقرهای مرزی نظامی این رژیم قواعد درگیری را تثبیت کرد. این قواعد بر پاسخ حتمی به هرگونه حمله به نیروهای مقاومت در هر جایی تاکید می کند. علاوه بر این، سرنگون کردن پهپاد رژیم اسرائیل بر فراز شهرک رامیه در مرز لبنان و فلسطین اشغالی نقطهِ عطفِ قابل توجهی در مسیر درگیری با رژیم اسرائیل بود.
علاوه بر تثبیت قواعد درگیری و پاسخ به هرگونه تجاوزگری و جلوگیری از نقض حریم هوایی لبنان از امروز به بعد، سرنگونی پهپاد رژیم اسرائیل در دل خود چند نکته مهم و تامل برانگیز دیگر نیز داشت که به شرح زیر است:
- سرنگونی این پهپاد بلافاصله بعد از ورود به حریم هوایی لبنان انجام شد. حداکثر سه دقیقه از ورود پهپاد نگذشته بود که هدف قرار گرفت و سرنگون شد. این امر نشان می دهد که یگان های دیده بانی و رهگیری حزب الله از آمادگی و توانمندی پیشرفته ای برخوردارند که می توانند با این سرعت هدف را رهگیری و با موفقیت سرنگون کنند. نکته جالب توجه و تامل برانگیز این است که این یگان ها اصولا حضور علنی و قابل رویت در میدان ندارند و باید در چارچوب قواعد و پروتکل های قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت عمل کنند. براساس این قواعد و پروتکل ها، فعالیت آنها نباید علنی قابل رویت باشد.
- به نظر می رسد که رژیم اسرائیل نفهمیده است که چه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار