اختلال در ۲۸ سرویس اصلی AWS باعث شده هزاران اپلیکیشن محبوب با میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از دسترس خارج شوند.
خدمات وب آمازون  (AWS) یکی از سرویس های زیربنایی و ابری محبوب در دنیاست که ستون فقرات هزاران سرویس و اپ پرکاربرد محسوب می شود. وقوع اختلال در این سرویس از شب گذشته باعث شده هزاران اپلیکیشن محبوب نظیر «اتودسک»، «فلیکر»، «ادوبی اسپارک»، «پرایم موزیک»، «پوکمون گو»، «لیگ او لجندز» و «روکو» نیز امکان ارائه خدمات به ده ها میلیون کاربر خود در سراسر دنیا را نداشته باشند.
از دیگر سرویس هایی که تحت تاثیر این اختلال قرار گرفته اند باید به دستگاه های هوشمند (ناتوانی در برقراری ارتباط با کلود اختصاصی)، پرتال های رمزارز (عدم پردازش تراکنش) و سرویس های استریم و پادکست (محدودیت در دسترسی کاربران به حساب ها) اشاره کرد. این اختلال به حدی است که حتی مانع به روزرسانی صفحات اطلاع رسانی خود آمازون AWS شده است.
در پی قطعی سرویس ها بسیاری از کاربران این اپ ها و بازی ها در صفحات اجتماعی زبان به انتقاد گشودند و در پاسخ هم شرکت های توسعه دهنده و ارائه کننده خدمات از جمله «کوین بیس»، «دیتاکمپ» و «1Password» در توییتر دلیل قطعی سرویس را اختلال در AWS ذکر کرده اند.
AWS آمازون دارای ۲۸ محصول اصلی است که تقریبا همگی آنها از جمله Kinesis، Worskpaces، DynamoDB و IoT درگیر این اختلال هستند. به گفته آمازون Kinesis در کانون اختلال قرار دارد؛ سرویسی که از آن برای جمع آوری و تحلیل مقادیر عظیم داده به صورت بلادرنگ استفاده می شود.
آمازون در بیانیه خود از تلاش برای رفع مشکل خبر داده اما مشخص نیست این اختلال چه زمانی به صورت کامل رفع خواهد شد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار