در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات مالی چه گذشت؟

دریافت خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲
سومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات مالی امروز به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. در این جلسه نماینده سازمان تعاونی روستایی به ارائه شکایت خود از این موسسات پرداخت و متهم ردیف اول نیز دفاعیات خود را مطرح کرد.

آفتاب نیوز :
سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات مالی و اعتباری البرز ایرانیان، ولی عصر، فردوسی و آرمان صبح امروز در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.
در ابتدای دادگاه قاضی از نماینده سازمان تعاونی روستایی خواست برای ارائه شکایت خود از این موسسات در جایگاه حاضر شود.
نماینده این سازمان گفت: شرکت ولیعصر اقدام به خروج سرمایه از سازمان تعاونی روستایی کرده که این سرمایه صرف خرید املاکی در مشهد تهران و آمل شده است.
وی تاکید کرد: این اقدامات بدون توجه به تذکر مدیران سازمان صورت گرفته و به جای ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان سرمایه آنها را در مکان های دیگری صرف کرده اند و بر اساس فصل ۲۱ قانون شرکت های تعاونی خواستار صدور حکم علیه متخلفان شد.
کیفرخواست مبتنی بر حقیقت نیست و احتمالا تسویه حساب سیاسی با برخی افراد مدنظر است
با پایان قرائت شکایت سازمان تعاونی روستایی توسط نماینده این سازمان قاضی از امیرحسین آزاد متهم ردیف اول این پرونده خواست برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.
آزاد در ابتدای اظهارات خود با ذکر این موضوع که بنده هیچ اتهامی را قبول ندارم، گفت: بنده اساسا تخلفی انجام ندادم و تمام تلاشم برای صیانت از مال مردم بود.
وی ادامه داد: معتقدم کیفرخواست مبتنی بر حقیقت نیست و احتمالا تسویه حساب سیاسی با برخی افراد مدنظر است.
صریح بگویید اتهام شخص من چیست
وی خطاب به نماینده دادستان گفت: در دو جلسه گذشته برخی اعداد را اشتباه خواندید شما به جای ۱۳۰۰ میلیارد، ۱۳ هزار میلیارد اعلام کردید که این رقم بیشتر از کل نقدینگی کشور است.
متهم ردیف اول همچنین در ...

[ مشاهده متن کامل در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان موسسات مالی چه گذشت؟ آفتاب نیوز ]