یک استارتاپ تازه تأسیس فعال در حوزه بلاکچین مدعی شده که روشی برای لغو تراکنش های رمزارز پیدا کرده است، بنابراین از ارسال ارز دیجیتال به کیف پول اشتباه جلوگیری خواهد شد.
استارتاپ Kirobo اعلام کرد که روشی برای از بین بردن خطای انسانی در تراکنش های رمزارز پیدا کرده است . نتایج یک نظرسنجی که اخیراً توسط شرکت Fio Foundation انجام شده نشان می دهد که ۵۵ درصد از شرکت کنندگان حین تراکنش رمزارز به خاطر استرس دچار خطا شده اند و ۱۸ درصد نیز ارز دیجیتال خود را به دلیل خطای انسانی از دست داده اند.
استارتاپ Kirobo با توجه به مشکل فوق «تراکنش بازیافتنی» را ابداع کرده است. در این روش کاربر می تواند تراکنش را در صورت ارسال ارز دیجیتال به کیف پول اشتباه لغو کند. این استارتاپ کد منحصر به فردی را به ارسال کننده رمزارز می دهد که دریافت کننده برای دریافت رمزارز باید آن را وارد کند.
استارتاپ مورد بحث در این رابطه می گوید: «تا زمانی که کد صحیح به گیرنده داده نشده است، فرستنده می تواند ارز دیجیتال را هر زمانی که خواست پس بگیرد. ما کلید خصوصی کاربر را نگهداری نمی کنیم و هیچ دسترسی به پول های او یا حساب مقصد نداریم. این پسورد فقط برای اطمینان از نهایی شدن تراکنش استفاده خواهد شد.»
مدیرعامل استارتاپ Kirobo می گوید هدف آن ها از این نوآوری این است که تراکنش های بلاکچین را مثل بانکداری اینترنتی آسان و امن کنند. تراکنش بازیافتنی اولین محصول این استارتاپ بوده و قصد دارد لایه ای منطقی به بلاکچین اضافه کرده و از اشتباهات انسانی در تراکنش ها جلوگیری کند.
استارتاپ مذکور می گوید قابلیت تراکنش بازیافتنی از هم اکنون در کیف پول Ledger برای تراکنش های بیت ...

سرخط اخبار