جزئیات توافقات مهم ایران و روسیه در اصفهان

مشرق نیوز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
وزیر نیرو با بیان اینکه اراده سیاسی ایران و روسیه مبتنی بر ادامه فعالیت های مشترک در زمینه انرژی است، گفت: همکاری های مربوط به آب بعد از ۴ سال بین ایران و روسیه از سر گرفته می شود.

به گزارش مشرق، رضا اردکانیان ظهر امروز در نشست خبری در حاشیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش چشم انداز همکاری های تجاری و فرهنگی ایران و ناحیه فدرال قفقاز شمالی فدراسیون روسیه اظهار داشت: باید از همه همکاران در وزارتخانه های 2 کشور و بخش های خصوصی و اتاق های بازرگانی که فعالانه در 2 روز گذشته نتیجه مذاکرات، رفت و آمدها و فعالیت های چند ماهه گذشته خودشان را در قالب تفاهم نامه ها و قراردادهای مهمی برای توسعه روابط اقتصادی 2 کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه نهایی کردند تشکر و قدردانی کنم.
وی افزود: ما امروز به صورت عملی نتایج 2 اجلاس مهم را گزارش می کنیم، ابتدا دومین همایش تجاری، فرهنگی میان ناحیه قفقاز شمالی کشور روسیه و تعدادی از استان های کشور خودمان و دیگری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور که نتایج بسیاری به دنبال داشت.
وزیر نیرو گفت: این دو مورد در زمانی رخ می دهد که لایحه همکاری جمهوری اسلامی با اتحادیه اوراسیا به تصویب مجلس رسیده و در آینده ای نزدیک شاهد شروع تاثیرگذاری آن در بازار 200 میلیون نفری در منطقه خواهیم بود.
اردکانیان تصریح کرد: امیدوارم از جمله نتایج این اجلاس ارتباط بیشتر تجار و بازرگانان استان مهم و تاثیرگذار اصفهان به عنوان یک قطب صنعتی، کشاورزی و گردشگری با مناطق مختلف با فدراسیون روسیه باشد.
وی ادامه داد: در ارتباط با اجلاس باید به اطلاع برسانم که 7 سند همکاری در چارچوب این اجلاس در ابتدا برنامه ریزی شده بود که با علاقه ای که نشان داده شد و سطح وسیع شرکت کنندگان از فدراسیون روسیه و ایران ما امروز 12 سند همکاری را به ...

سرخط اخبار