تجمع اعتراضی آموزش دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مقابل ساختمان مجلس درحالی وارد سومین روز خود شد که شمار دیگری از نهضتی ها در اعتراض به حذف آزمون استخدامی با سفر به تهران به جمع همکاران خود پیوسته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بامداد امروز (سه شنبه سوم تیر ماه) شمار دیگری از آموزش دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سراسر کشور برای پیگیری مطالبات صنفی خود به جمع همکاران خود که از روز یکشنبه (یکم تیر ماه) در تهران حضور دارند، پیوستند.
این تجمع کنندگان که خواستار لغو اجرای قانون جذب آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی مصوب مجلس شورای اسلامی هستند، می گویند: مجلس دهم قانونی برای جذب استخدام آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تصویب کرده که به موجب آن آموزشیاران و آموزش دهندگان باید از طریق آزمون تبدیل وضعیت بشوند، این درحالی ست که این آزمون برای سایر گروهای آموزشی همانند حق التدریسی ها، سرباز معلم ها و خریدخدمتی ها لغو شده است.
یکی از آموزشیاران حاضر در تجمع امروز گفت: به دلیل بی توجهی وزارت آموزش پرورش در رسیدگی به مطالبه به حق ما نهضتی ها در خصوص لغو آزمون استخدامی که با برگزاری آن شمار زیادی از نهضتی ها شغل خود را بعد از سالها خدمت از دست می دهند، آنها تصمیم گرفته اند به مجلس بیایند تا نمایندگان مجلس این طرح را لغو کنند.
یکی دیگر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: تاکنون جواب قانع کننده ای به ما داده نشده اما همه ما مصمم به ادامه اعتراض تا رسیدن به خواسته های به حق صنفی خود هستیم.

عناوین مهم خبری