ایسنا/آذربایجان شرقی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش مصرف لبنیات تازه در استان، اظهار کرد: 40 تا 70 درصد لبنیات استان در فرآیند توزیع با مشکل روبرو شده و کارخانه شیر پگاه در خرید شیر دامداران مشکل دارد.

فیروز باقرزاده در جلسه پدافند زیستی در سازمان جهادکشاورزی استان، اظهار کرد: باید مسائل و مشکلات به وجود آمده به همراه اعداد و ارقام احصاء و ساز و کارهای مقتضی به کار گرفته شود زیرا اکنون دنیا با یک بحران مواجه شده است و کشور نیز از این قضیه مستثنی نیست.
وی با اشاره به این که اقتصاد کشاورزی کشور در اثر شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر و زیان بیش از اندازه شده است، ادامه داد: بعد از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی، کشور با چنین مشکلی به خصوص در بخش کشاورزی مواجه نشده بود؛ تبعات این بیماری روز به روز بیشتر و عمیق تر می شود که مهمترین آن در بحث شیر و لبنیات است.
وی گفت: روزانه بالای 1200 الی 1300 تن در سطح استان، شیر تولید می شود که بدون فرآیند فروش، شیرهای تولیدی جذب می شوند.
باقرزاده در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: به دلیل کاهش شدید قیمت مرغ، قیمت جوجه هم پایین آمده است که متاسفانه هزینه حمل و نقل و تخم مرغ را کفاف نمی کند؛ با تداوم این روند، در اردیبهشت و ماه مبارک رمضان با کمبود مرغ مواجه خواهیم بود.
وی با ابراز امیدواری نسبت به حل و فصل مسائل و مشکلات به وجود آمده، گفت: بخش کشاورزی استان هر ماه متحمل 500 میلیارد تومان ضرر و زیان در بحث تولید محصولات کشاورزی می شود و در خصوص حمل و نقل نیز قیمت های حمل و نقل به شدت افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: باید مشخص شود که چه اقدامات و تمهیداتی لازم است تا به صورت بهینه اطلاع رسانی شود تا بتوانیم از بروز زیان های بیشتر جلوگیری کنیم زیرا بخش تولید محصولات کشاورزی به شدت آسیب پذیر شده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به این موضوع که تعدادی از واحدهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار