عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه دولت باید همکاری لازم را در روند مبارزه با فساد داشته باشد، گفت: اگر قوای سه گانه و به طور کل ارکان نظام در روند مبارزه با فساد کنار هم قرار نگیرند این مساله مورد سوء استفاده مفسدین قرار می گیرد.

ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر لزوم برخورد با مفاسد گفت: در مبارزه با فساد همه کسانی که به منافع مردم لطمه وارد می کنند باید با آنها برخورد شود و اگر ما بخواهیم روند مبارزه با فساد را به مناقشه بکشانیم و سیاسی کنیم قطعا ما ناموفق خواهیم بود و امید مردم هم ناامید خواهد شد. 
وی افزود: علاوه بر این، قوا و مسئولان نباید اقدامی را صورت دهند که موجب افزایش فساد در کشور شود به عنوان مثال موضوعی که تحت عنوان کاهش حبس توسط نمایندگان پیگیری شده، موجب افزایش فساد در کشور می شود. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت باید همکاری لازم را در روند مبارزه با فساد داشته باشد، اظهار داشت: ما در کشور و در دو دهه گذشته نسبت به مبارزه با فساد ضعیف عمل کرده ایم و اگر د ر مقاطع مختلف جلوی مفاسد اقتصادی گرفته می شد امروز قطار اقتصادی کشور روی ریل خود حرکت می کرد و به بیراهه نمی رفت. 
حسن بیگی خاطرنشان کرد: اگر قوای سه گانه و به طور کل ارکان نظام در روند مبارزه با فساد کنار هم قرار نگیرند این مساله مورد سوء استفاده مفسدین قرار می گیرد و روزنه هایی ایجاد می شود که این روزنه ها زمینه را برای فرار مفسدین فراهم می آ ورد. 
وی افزود: یکی از مشکلات ما امروز این است که در شهرهای کوچک و روستاها دهیاران، شوراها و ... مجوزهایی را برای ساخت و ساز صادر می کنند که مغایرت با قانون دارد و به علت عدم اشراف این شوراها و مسئولین محلی به قانون مجوزهایی می دهند و تصمیماتی را اتخاذ می کنند که در مغایرت با قانون است. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار