کانون خبرنگاران نبأ جشنواره شعر استانی «شمع شهید» با هدف تکریم امامزاده محمد محروق(ع) شهرستان نیشابور ۱۹ بهمن سال جاری برگزار می شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ ؛ جشنواره استانی شعر «شمع شهید» با هدف تکریم امامزاده محمد محروق(ع) شهرستان نیشابور، 19 بهمن ماه سال جاری، در دو بخش بزرگسال و دانش آموزی برگزار می شود.
در بخش بزرگسال، آثار در قالب های شعری کلاسیک، نو و سرود پذیرفته می شود؛ همچنین در بخش دانش آموزی افزون بر شعر، بخش دل نوشته هم در نظر گرفته شده است.
محورهای ارائه اثر در بخش اصلی شامل سیره و زندگی نامه امامزاده محروق(ع)، عرض ادب به ساحت امامزاده محروق(ع)، امامزاده محروق(ع) و امام رضا(ع)، انتساب امامزاده محروق(ع) به امام سجاد و امام حسین(ع)، امامزاده محروق اسوه صبر و شهادت، امامزاده محروق پیام آور تشیع، امام رضا(ع) در نیشابور بر مزار امامزاده محروق(ع)، امامزاده محروق سفیر ولایت، جلوه های هنری و معماری بقعه متبرکه امامزاده محروق(ع)، اهمیت و ادب زیارت، جهاد و شهادت، است. همچنین دل نوشته ای به امامزاده شهید محمد محروق(ع) در قالب شعر و متن ادبی، بخش دانش آموزی را شامل می شود.
علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب فایل word و فونت bnazanin با سایز قلم ۱۴ در برگه A4 همراه با اسم نویسنده، ایمیل و شماره تماس را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیشابور ارسال کنند.
یادآور می شود، طی مراسمی که با حضور جمعی از شاعران شهرستان های نیشابور، فریمان و کاشمر همراه با شعرخوانی شاعران منتخب برگزار شد، محورهای ارائه آثار و فراخوان مقالات این جشنواره به شاعران اطلاع رسانی شد.
اعظم دوست حصار

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار