رئیس جمهور آمریکا در ابتدای آغاز سفر سه روزه خود برای تجمع های انتخاباتی در ایالت های مختلف در جمع خبرنگاران گفت که عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای عربی احتمالا پس از انتخابات آمریکا روی خواهد داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شامگاه روز سه شنبه (به وقت تهران) کاخ سفید را ترک کرد تا طی سه روز آینده در ایالت های میشیگان، ویسکانسین، نبراسکا، نوادا، آریزونا، فلوریدا و کارولینای شمالی در تجمع های انتخاباتی مشارکت کند.
وی پیش از سوار شدن به هواپیما در جمع خبرنگاران گفت که این بسیار مناسب و زیبا خواهد بود که به جای شمارش آرا برای دو هفته، پیروز انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) اعلام شود.
ترامپ در ادامه با اشاره به این موضوع که مدتی است که با «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین صحبت نکرده، در پاسخ به سوالی در این باره که وی چگونه انتظار دارد که چین مورد مجازات قرار بگیرد، گفت قصد ندارد این موضوع را خبرنگاری که سوال را پرسیده بگوید.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار سی ان ان در این باره که آیا رای دهندگان باید وی را درباره کرونا مورد قضاوت قرار دهند، گفت: «رای دهندگان من را درباره چیزهای زیادی قضاوت می کنند که یکی از این چیزها این است که ما کار خیلی خوبی در زمینه کرونا انجام داده ایم.»
ترامپ در ادامه گفت: «اگر ما کاری را که انجام دادیم نمی کردیم، میلیون ها نفر می مُردند.»
بر اساس گزارش دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته، دست کم ۴۷۹ نفر دیگر در  آمریکا  بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۲۵ هزار و ۷۰۶ نفر برسد.»
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای عربی احتمالا پس از انتخابات و نه پیش از آن روی خواهد داد.
سودان آخرین کشوری بود که جمعه گذشته توافق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار