گردش مالی زندان های امریکا چقدر است؟

خبر آنلاین پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
سیستم مالی زندان های آمریکا آنقدر بزرگ است که قابل تصور نیست. در واقع حجم گردش مالی در این زندان ها به اندازه تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای دنیا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حجم پول در گردش در زندان های امریکا بنابر آخرین اطلاعات ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است که می توان گفت این رقم نزدیک به تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای دنیا است.
این حجم پول با مالیات شهروندان تامین می شود و می توان گفت به همین دلیل است که دولتمردان امریکایی تا این حد نسبت به گرفتن مالیات حساس هستند، البته مالیات تنها محل تامین هزینه های زندان های آمریکا نیست و این زندان ها خود به عنوان منبع درآمد محسوب شده و درآمد هنگفتی نیز برای دولت آمریکا به ارمغان می آورند.
آمریکا بیشترین تعداد زندان و زندانی را در جهان دارد و بنابر آخرین آمارها در هر ۱۰۰ هزار نفر نزدیک به ۷۰۰ نفر از شهروندان این کشور در زندان هستند.
همان طور که گفته شد حجم زیادی از درآمد زندان ها از طریق مالیات تامین می شود. پس از آن وثیقه در رتبه دوم تامین بودجه زندان ها قرار دارد و هزینه ای که زندانبان ها برای تلفن و سایر امکانات از زندانیان طلب می کنند در رتبه سوم قرار گرفته است.
یکی از دلایل افزایش تعداد زندانیان این کشور طی ۴۰ سال گذاشته گسترده شدن جرایم در این کشور است. مواد مخدر نقش بسیار موثری در افزایش تعداد زندانیان این کشور و به تبع آنافزایش ثروت آن ها داشته است.
در این کشور ۱۲۲ زندان وجود دارد که آمار افرادی که در این زندان ها مشغول کار و ارائه خدمات هستند نزدیک به ۳۶ هزار نفر می شود.
اداره فدرال زندان های امریکا موظف است مبلغی از بودجه را صرف سلامت روان، دندان پزشکی و سایر خدمات پزشکی کند و برای زندانیانی که مبتلا به بیماری هایی مثل دیابت و غیره هستند خدمات جداگانه ای در نظر گرفته شده است.
از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ سازمان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار