در ادامه درگیری ها در منطقه قره باغ کوهستانی و گزارش ها درباره حملات ارمنستان به شهرهای جمهوری آذربایجان، وزیر خارجه ترکیه حملات ایروان را جنایت جنگی خواند و گفت مسئولان آن باید پاسخگو باشند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه حملات ارمنستان علیه شهرهای جمهوری آذربایجان را جنایت جنگی خواند و گفت مسئولان آن باید پاسخگو باشند.
به گزارش «اسپوتنیک»، چاووش اوغلو در صفحه توییتر خود نوشت: ارمنستان همچنان جنایت جنگی و کشتار غیرنظامیان را مرتکب می شود، افراد بی گناه از جمله کودکان را می کشد. سکوت در برابر این وحشیگری مساوی با شریک شدن در مسئولیت این قتل هاست.
وی در ادامه نوشت: کسانی که هیچ انسانیتی ندارند، برای این جرایم مسئول شناخته خواهند شد. همیشه در کنار (جمهوری) آذربایجان (کشور) برادر خواهیم ایستاد.
از صبح امروز گزارش هایی در خصوص ازسرگیری تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی منتشر شد و همانطور که مقام های قره باغ از وقوع انفجارهایی در شهرهای «استپاناکرت» و «شوشی» و زخمی شدن دستکم دو نفر خبر دادند، مقام های باکو نیز از کشته شدن دستکم ۱۳ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر دیگر در حمله موشکی نیروهای مسلح ارمنستان به شهر گنجه و «مینگه چویر» خبر دادند.
در پی آن، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در پیامی هشدارآمیز گفت که انتقام حمله ارمنستان را خواهد گرفت و پس از آن باکو از ساقط شدن جنگنده «سوخو-۲۵» ایروان خبر داد.
دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می کنند و این درگیری ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید کرده است که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج شود.
علیرغم آنکه ایروان و باکو طی یک نشست سه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار